Nowe miejsce, ten sam rodzinny klimat. Jubileuszowy Triathlon Przechlewo coraz bliżej!

Doskonała atmosfera, świetna zabawa i możliwość rywalizacji dla każdego. Tegoroczna edycja Triathlon Przechlewo będzie specjalna nie tylko ze względu na jubileusz imprezy. Odbędzie się w całkowicie nowym miejscu, a za organizację odpowiadają sami zawodnicy, którzy od wielu lat związani z wyścigiem.

Pierwsza edycja Triathlonu Przechlewo odbyła się 10 lat temu. Od tego czasu przez imprezę przewinęły się setki zawodników, którzy wracali ze wspaniałymi wspomnieniami. Tegoroczna, dziesiąta edycja zawodów będzie specjalna. Po raz pierwszy zorganizowana zostanie przez członków Tripaki i odbędzie się 23 lipca nad Jeziorem Przechlewskim w Przechlewie (powiat człuchowski, województwo pomorskie). Zawodnicy i zawodniczki wystartują na jednym dystansie – 1/4 Ironman, również w sztafetach.

Zmiany, zmiany, zmiany

Tradycja Triathlonu Przechlewo sięga 2013 roku. Kilka miesięcy temu okazało się, że firma Goodvalley, która dotychczas organizowała imprezę, postanowiła się z tego wycofać. Jubileuszowa edycja była więc zagrożona.

Sprawy we własne ręce postanowili wziąć sami zawodnicy, dla których impreza ma szczególne znaczenie. Zauważyli, że w powiecie chojnickim nie odbywa się już inny wyścig (Triathlon Charzykowy), co oznaczałoby, że z triathlonowej mapy może zniknąć kolejny punkt. Nie mogli do tego dopuścić. Otrzymali też sporo zapytań o nową edycję.

Szkoda nam było tej imprezy. Zobligowaliśmy się i zebraliśmy się, aby wspólnie ją zorganizować. To będzie nowa i fajna impreza – mówi dla weekendfm jeden z organizatorów, Dariusz Ławecki.

Tripaka to nieformalna grupa triathlonistów, którzy startują w zawodach i wspólnie na nie jeżdżą. Należy do niej Sławomir Napiórkowski. Dla niego, jak i zapewne wielu innych osób, Triathlon Przechlewo ma szczególne miejsce w sercu. Wziął udział we wszystkich edycjach zawodów. Triathlonem zaraził swoją rodzinę, bo w zawodach startowali również jego bracia i siostra, a nawet córka! Ten tradycyjny, rodzinny klimat wyścigu ma zostać utrzymany i jest dla organizatorów niezwykle ważny.

W momencie, kiedy dowiedzieliśmy się, że impreza jest zagrożona, wystąpiliśmy z inicjatywą, że jesteśmy w stanie ją przejąć i wesprzeć. Byle tylko nie upadła. Jestem bardzo mocno związany z tą imprezą i bardzo mocno wpłynęła na moje życie. Od 10 lat regularnie trenuję triathlon i wiem, jaki to ma dobry wpływ na moje życie. Chcę, aby spróbowały tego również inne osoby – mówi.

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

fot. Paweł Naskrent – maratomania.pl

10. edycja Triathlon Przechlewo – najważniejsze informacje

Tegoroczny Triathlon Przechlewo odbędzie się w nowej lokalizacji. Zawodnicy wystartują bowiem w parku nad malowniczym Jeziorem Przechlewskim!

Zawodnicy mogą wystartować w następujących wyścigach:

Trasa zawodów

Impreza rozpocznie się pływaniem, które zlokalizowane będzie na plaży nad Jeziorem Przechlewskim w Przechlewie. Start nastąpi z linii brzegowej, a zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę na dokładnie oznaczonej trasie. Z wody do strefy zmian jest około 200 metrów.

Druga część to rower 45 km na trasie Przechlewo – Rzeczenica. Trasa jest lekko pofałdowana i zawiera między innymi jeden ostry zjazd (i kilka mniejszych) oraz jeden długi podjazd (także kilka mniejszych). Dozwolone są wszystkie typy rowerów. Zawody bez draftingu!

Wyścig kończy bieg na dystansie 10,55 km na dwóch pętlach. Zawodnicy będą biegli ścieżkami pieszo-rowerowymi, po kostce brukowej, asfalcie i ścieżce utwardzonej.

Triathlon Przechlewo 2023 – najważniejsze linki

* Wpis powstał we współpracy z Triathlon Przechlewo

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,384ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze