Już tylko miesiąc do Pucharu Europy w Olsztynie – ogromne emocje gwarantowane!

W ostatni weekend maja zawodnicy i fani triathlonu będą mieli okazję śledzić rywalizację najlepszych, europejskich triathlonistów. W Centrum Sportowo-Rekreacyjnym nad olsztyńskim Jeziorem Ukiel, w sobotę 26 maja odbędą się prestiżowe, zawody – Puchar Europy w Triathlonie na dystansie sprinterskim!

Ta międzynarodowa impreza wraca do Polski po ośmiu latach przerwy. Stolica województwa warmińsko-mazurskiego znajdzie się w gronie miast, w których odbywają się największe zawody triathlonowe organizowane na Starym Kontynencie, jak: Lozanna, Gran Canaria, Ryga, Malmo czy Bukareszt. Listy startowe na zawody w Olsztynie są weryfikowane i zostaną zamknięte w ciągu najbliższych kilku dni. Już  teraz znajdują się na nich nazwiska zawodników reprezentujących między innymi: Danię, Węgry, Niemcy, Hiszpanię, Szwecję, Wielką Brytanię, Ukrainę, Holandię, Włochy, Szwajcarię i wielu innych, co zapowiada rywalizację na najwyższym poziomie. Nie zabraknie również reprezentantów Polski, którzy będą mogli zaprezentować się przed własną publicznością.

Olsztyńskie zawody zostaną przeprowadzone na krótkich pętlach, co sprawi, że będą widowiskowe. Wszyscy, którzy przybędą nad Jezioro Ukiel będą mieli okazję obserwować rywalizację światowej klasy zawodników w specjalnie przygotowanych punktach kibicowskich.

Dzień po zawodach organizowanych w ramach Pucharu Europy w Triathlonie (w niedzielę 27 maja), w tym samym miejscu, tradycyjnie odbędą się zawody wchodzące w skład Pucharu Polski w triathlonie – Elemental Tri Series 2018. Późniejszy termin inauguracji cyklu korzystnie wpłynie na temperaturę wody, która w ostatnich latach spędzała triathlonistom sen z powiek. Podczas Elemental Tri Series Olsztyn 2018 zawodnicy mają do wyboru jeden z trzech dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu, sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem oraz supersprinterski (0,4 km pływania, 10 km jazdy na rowerze, 2,5 km biegania). Walka o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski w triathlonie odbywać się będzie na dystansie sprinterskim.

Podczas triathlonowego weekendu w Olsztynie nie mogło zabraknąć propozycji dla amatorów biegania. Kolejny raz imprezami towarzyszącymi triathlonowi będą zawody biegowe dla dorosłych i dla dzieci. Dorośli mogą wziąć udział w biegu na najpopularniejszym dystansie 10 km – 10K Run Series Olsztyn 2018 organizowanym w ramach cyklu „Olsztyn Biega”, na trasie atestowanej przez PZLA. Ścigać się będą także najmłodsi, którzy wezmą udział w biegach na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m, podczas zawodów Elemental Kids.

Zapisy na wszystkie imprezy wchodzące w skład Elemental Tri Series cały czas trwają. Aby wziąć udział zawodach należy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl. Więcej informacji znajduje się na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze