Już za tydzień II Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii

Prawie 70 osób zapisało się do drugiej edycji crossowego duathlonu w Janoszycach koło Brudzenia. Na liście startowej są znani w polskim światku triathlonu i sportów wytrzymałościowych zawodnicy m.in.:

• Artur Kurek – zwycięzca wielu międzynarodowych wyścigów ekstremalnych np.: Adventure Racing European Championships, Bergson Winter Challenge czy The North Face AT

• Marcin Waniewski – uczestnik MŚ w Half Ironamnie w Las Vegas 2012 r.

• Łukasz Kalaszczyński – czołowy duathloniasta i triathlonista Mazowsza, zwycięzca I Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii

• Aleksandra Siwczuk – szósta zawodnicza MTB Wheeler Grand Prix w cross triathlonie w 2012 roku.

Poprawiająca się pogoda sprawiła, że warunki na trasie duathlonu są bardzo dobre. Nasłoneczniony stok w Zielonej Dolinie jest gotowy na przyjęcie zawodników na częściach biegowych. Warunki na trasie rowerowej na pewno będą trudniejsze niż w poprzednim roku. Resztki śniegu powoli topnieją, więc na części rowerowej duathloniści zmierzą się z błotem, strumieniami, jarami i dwustumetrowym brukowanym podjazdem. Duathloniści pokonają 3 km biegiem, następnie 10 km na rowerze i raz jeszcze 2 km biegu. Dystans, pomimo że nie jest zbyt długi, daje w kość nawet największym twardzielom.

 

Każdy, kto ukończy duathlon otrzyma na mecie medal, wodę oraz posiłek regeneracyjny. Zawodnicy, którzy zajmą w klasyfikacji generalnej lub kategoriach wiekowych miejsca na podium otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Cały czas trwają zapisy na stronie internetowej www.pttdelta.pl. W dniu duathlonu rejestracja prowadzona będzie w biurze zawodów od godz. 9.30. Wpisowe na duathlon wynosi 50 zł. W ramach II Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii rozegrany zostanie VI Amatorski Przełajowy Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Udział jest bezpłatny, a zapisy będą prowadzone w dniu zawodów. Organizatorzy przygotowali 4 kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja, OPEN oraz weterani. Najlepsi zawodnicy zostaną nagrodzeniu statuetkami oraz upominkami.

 

W poprzednim roku kategorii mężczyzn trwała zacięta walka pomiędzy utytułowanym Jackiem Gardenerem, Arturem Kurkiem oraz Łukaszem Kalaszczyńskim. Dzięki dobremu biegowi pierwsze zwycięstwo odniósł zawodnik PTT Delta, Łukasz Kalaszczyński. Historyczną zwyciężczynią duathlonu została Agnieszka Burżacka-Tyc.

Relację video z poprzedniej edycji:
http://www.youtube.com/watch?v=LLtUytBMZx4

Organizatorami II Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii są: Urząd Gminy Brudzeń Duży oraz Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane