Kacper Adam zwycięża w Mietkowie!

Dwa dni triathlonowego święta za nami! Jedna z większych w Polsce, a na Dolnym Śląsku największa impreza tego typu – Triathlon Mietków zakończyła się w niedzielę.

Gorąca atmosfera, sportowa rywalizacja spowodowały, że emocje były ogromne. Już pierwszego dnia, podczas Triathlonowej Sztafety Firmowej gdzie drużyny ścigały się w kilku kategoriach temperatura sięgała zenitu, a sportowego ducha nie brakowało! Sztafeta miała swój cel charytatywny, podczas zawodów zbieraliśmy fundusze na uruchomienie Triathlonowej Akademii Młodzieży.


Do tej rywalizacji na trasie dołączyli uczestnicy zawodów indywidualnych 1/8 IM gdzie do pokonania było 475m pływania; 22,5 km rowerem i 5,25 km biegu więc dystans dostępny dla wszystkich którzy chcieliby spróbować swoich sił w triathlonie. Najdzielniejszym zawodnikiem jednogłośnie okrzyknięty został Jasiek Kmieć który wystartował wraz ze swoim rehabilitantem Łukaszem Malaczewskim.

 

W niedzielę w morderczym upale zawodnicy ścigali się w zawodach indywidualnych na dystansie 1/4 IM. Na tym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Kacper Adam z teamu Olimpius.pl, który zwyciężył z czasem 2:01:21. Na kolejnych szczeblach podium uplasowali się zawodnicy GVT BMC – Maciej Chmura oraz Marek Szewczyk!
Mimo wysokiej temperatury i zaciętej sportowej rywalizacji humory dopisywały!

Wyniki 1/4 IM wyniki.datasport.pl/results2196/
Wyniki sztafety: wyniki.datasport.pl/results2194/
Wyniki 1/8 IM: wyniki.datasport.pl/results2194/.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za walkę oraz za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery wraz z kibicami i rodzinami! Gratulujemy zwycięzcom, tym którzy pobili własne rekordy oraz tym którzy wystartowali!

Jeśli chcecie zobaczyć więcej zdjęć to zapraszamy do galerii www.facebook.com/triathlonmietkow/ i relacji video www.facebook.com/art.of.drone.wroclaw/videos/

 

http://triathlonzgorzelec.pl/wp-content/uploads/2017/02/dystanse2-e1485947896963.jpg

 

Zapraszamy na kolejne zawody Pucharu Sportów Wytrzymałościowych – Triathlon Zgorzelec już 17 września. Liczymy, że przyciągniemy wielu sympatyków triathlonu z całego kraju, a także z zachodniej granicy. Zawodnicy staną na dwóch dystansach OLIMPIJSKIM oraz SPRITERSKIM na nowej trasie z możliwością zamknięcia ruchu samochodowego. Kolejnym urozmaiceniem jest możliwość jazdy w grupie (drafting), natomiast koniecznym warunkiem jest start na rowerze szosowym (nie czasowym), bez „lemondki”.

Deficyt zawodów i możliwości startów właśnie na tym dystansie zachęciło nas do tego, żeby taką możliwość zorganizować właśnie na koniec sezonu w Zgorzelcu. – Drugim istotnym powodem zmiany jest piękne, super czyste jezioro Berzdorfer See po stronie niemieckiej na którym rozgrywamy zawody, z którego aż szkoda wychodzić po 950 metrach.


www.triathlonzgorzelec.pl


Platforma Sportów Wytrzymałościowych
Fundacja PRO SPORT PRO LIFE

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,316ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze