Kacper Stępniak Mistrzem Polski w Duathlonie

Kacper Stępniak obronił tytuł Mistrza Polski w duathlonie podczas zawodów rozegranych w miniony weekend w Rumi. To dobry prognostyk przed startem w Pucharze Europy, który już 26 maja odbędzie się w Olsztynie. Start w stolicy Warmii i Mazur jest dla Kacpra Stępniaka jednocześnie początkiem kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Kacper Stępniak potwierdził, że jest w wyśmienitej formie i pewnie sięgnął po kolejny tytuł Mistrza Polski. Na mecie podkreślał jednak, że wcale nie przyszło mu to łatwo.

„Piekielnie ciężki pierwszy bieg… wiedziałem, że na linii startu będzie wielu dobrych biegaczy, którzy narzucą mocne tempo od startu, ale mimo to do pierwszej strefy zmian wbiegałem na oparach, zastanawiając się, czy będę w stanie dotrzymać kroku konkurentom. Na szczęście po kilku obrotach korby na rowerze siły zaczęły powracać i mogłem powrócić do ścigania. Szybko uformowaliśmy się w 5-osobową grupę, która kurczyła się z każdym okrążeniem roweru. Po trzech okrążeniach zostaliśmy we dwójkę z Piotrem Ławickim i już wiedziałem, że to między nami rozegra się pojedynek o zwycięstwo. Razem wjechaliśmy do strefy zmian i nie rozstawaliśmy się ze sobą do finishowych metrów. Na 200 metrów przed metą zaatakowałem i udało mi się zostawić Piotrka z tyłu. Jestem bardzo szczęśliwy ze zdobycia tytułu Mistrza Polski w duathlonie.” – mówi Kacper Stępniak.

W imprezie wystartował także Kamil Damentka, drugi z członków Elemental Tri Holding, ale startu nie może zaliczyć do udanych. Zajął odległe 7 miejsce.

„Ciężkie przygotowania do sezonu dają się we znaki, jeszcze nie złapałem odpowiedniej świeżości. Nie czułem się najlepiej od startu, ale mimo to walczyłem do końca i dałem z siebie wszystko. Zabrakło mocy na biegu. Warto zaznaczyć, że poziom sportowy zawodów był naprawdę wysoki. Brawa dla chłopaków za walkę, Kacper wygrał i cieszę się z tego bo jesteśmy drużyną.” – mówi Kamil Damentka.

Kacper Stępniak i Kamil Damentka to stypendyści Fundacji Miasta Sportu wspierani w ramach programu Elemental Tri Team. Celem tego programu jest wyszukiwanie talentów olimpijskich w triathlonie i wsparcie ich rozwoju sportowego. Głównym trenerem Elemental Tri Team jest brązowy medalista olimpijski w triathlonie z Sydney – Jan Rehula.

Sponsorem strategicznym programu jest firma Elemental Holding SA, która od wielu lat wspiera polski triathlon m.in. jako sponsor serii zawodów triathlonowych Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, w ramach której rozgrywany jest Puchar Polski pod egidą Polskiego Związku Triathlonu. Program wspierają także Sailfish oraz Powerbar.

Więcej informacji o Elemental Tri Team można znaleźć na stronie www.triteam.pl oraz na www.facebook.com/elementaltriathlon

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Ale bzdury piszą albo w PZTRI bzdury robią bo kwalifikacje się już rozpoczęły i jak na razie nasi nie startują w PŚ czy rundach MŚ bo po co ? Nasi zawodnicy dopiero będą wybierani, wcześniej ich wartości nikt nie rozpoznał a przecież tyle testów już było no i zawodów. Potem będą się przygotowywać a jak kwalifikacje będą już mocno zaawansowane (konkurencja zrobi dużo punktów) to nasi wyszkoleni zaczną startować ? o to chodzi. Nie ma w tym żadnej koncepcji szkoleniowej to jest wielka bzdura no a co najlepsze opłacana z naszych licencji ? Gratulacje poczucia humoru

  2. „Start w stolicy Warmii i Mazur jest dla Kacpra Stępniaka jednocześnie początkiem kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie”
    Naprawdę?

    • Tak, gdyż od tego zależy, czy będzie brany pod uwagę przez PZTri przy szkoleniu i zgłoszeniach do startów w Pucharach Europy i Świata. Na razie jest na dobrej drodze, ale PE w Olsztynie ma ostatecznie wyłonić grupę zawodników, którzy szkoleni pod kątem walki o kwalifikację do IO.

      • Igrzyska Olimpijskie w Pekinie? W PZTri mają wehikuł czasu:) Może jednak w Tokio!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

16,205FaniLubię
1,218ObserwującyObserwuj
318SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze