Stępniak w rankingu PTO wyżej niż dwukrotny mistrz olimpijski!

Po rewelacyjnym starcie w zawodach IRONMAN Floryda Kacper Stępniak awansował w rankingu PTO o kilkanaście pozycji. Znalazł się w TOP30!

Na 1. miejscu światowego rankingu jest Kristian Blummenfelt, który zdobył aż 96,93 pkt. Stępniak zajął 29. pozycję z wynikiem 83,28 pkt. Jest wyżej niż Alistair Brownlee – dwukrotny mistrz olimpijski. Wyprzedził również Lionela Sandersa!

Nie tylko Floryda

Przypomnijmy – tegoroczny start na Florydzie był drugim występem Stępniaka w pełnym dystansie. Zdobył wówczas wicemistrzostwo z czasem 7:42:03, co zapewniło mu miejsce na MŚ w Konie w 2024 roku. We wszystkich etapach utrzymywał się w czołówce, a trasę kolarską pokonał ze średnią prędkością 45 km/h!

Zawody Stępniaka na Florydzie dały mu 85,14 pkt. w rankingu PTO. Co ciekawe – pomimo srebrnego medalu, nie jest to najlepiej oceniony start w tym sezonie. Nieco lepiej punktowany był sierpniowy wyścig 2023 PTO Asia Open. Polak zdobył tam 7. miejsce i 85,63 pkt. w światowym rankingu.

Kacper Stępniak w rankingu PTO

Rewelacyjny w wodzie, równie dobry na rowerze. W światowym rankingu Kacper Stępniak zajmuje obecnie 23. miejsce wśród pływaków. Nieco niżej, ale wciąż w TOP30, plasuje się w klasyfikacji kolarskiej. Tu triathlonista wylądował na 28. miejscu. W tych dwóch dyscyplinach awansował o ponad 60 pozycji w stosunku do poprzedniego sezonu! W biegu zawodnik mieści się w pierwszej setce – sezon skończył na 85. miejscu.

Ten rok zakończył z dwukrotnym zwycięstwem na światowych zawodach. Świetne wyniki przywiózł z wyścigów Challenge Gdańsk i Ironman 70.3 Warszawie, gdzie przekroczył linię mety jako pierwszy. Dokładne rezultaty Kacpra Stępniaka w całym sezonie można sprawdzić w tym miejscu.