Ranking PTO – ogromny awans Roberta Wilkowieckiego!

Świetny wynik podczas mistrzostw świata w Nicei sprawił, że Robert Wilkowiecki stał się drugim Polakiem, który w tym sezonie znalazł się w czołowej „50” rankingu PTO. Zawodnik awansował aż o kilkadziesiąt pozycji!

Sam Laidlow został zwycięzcą jednego z najważniejszych wyścigów w tym sezonie. Zawodnik wygrał mistrzostwa świata IRONMAN w Nicei. Po zawodach pozostawało jeszcze pytanie o zmiany w klasyfikacji PTO, które mogą mieć wpływ na przyszły sezon. Wiemy już, że Robert Wilkowiecki został drugim Polakiem, który w tym sezonie awansował do TOP50!

Drugi taki tegoroczny wyścig

Najlepszym punktowym wynikiem Wilkowieckiego jest występ z Ironman Teksas, gdzie za 2. miejsce otrzymał 89,73 pkt. Kilka dni temu pokazał się z doskonałej strony w MŚ IRONMAN w Nicei. Tam 9. miejsce warte było 86,51 pkt. Tym samym „Wilku” uzyskał drugi bardzo wysoki wynik, który dał mu ogromny awans – przeskoczył o 60 pozycji!

Aktualnie Wilkowiecki jest na 46. miejscu i w tym momencie w TOP50 jest dwóch Polaków. Kacper Stępniak jest oczko niżej – jego średnia jest o nieco ponad 0,2 pkt gorsza.

Ciekawostką jest, że Wilkowiecki jest sklasyfikowany na 10. miejscu pośród najlepszych pływaków na świecie. W tym sezonie będzie miał jeszcze okazję na poprawę dorobku punktowego. Ogłosił, że za około 2 miesiące zamierza powalczyć o slota na MŚ w Konie w 2024 roku!

Dwa tygodnie odpoczynku przede mną, a następnie solidnych 8 tygodni przygotowań do ostatniego startu w tym sezonie i walki o kwalifikację na kolejne Mistrzostwa Świata, Kona 2024.

Zmiany w PTO

Niewątpliwie walka o wyższe pozycje w rankingu jest dla zawodników istotna. Professional Triathletes Organization ogłosiło ogromne zmiany w harmonogramie swoich wyścigów.

ZOBACZ TEŻ: PTO i World Triathlon zostają partnerami. Otrzymamy nowy format mistrzostw świata na długim dystansie! 

W sierpniu PTO i World Triathlon ogłosił długofalową współpracę, w ramach której zorganizuję World Championship Long Distance Tour. Będzie to seria minimalnie 5 wyścigów. Zaproszeni zostaną najlepsi zawodnicy rankingu PTO, a organizacja przyznawała będzie również dzikie karty. Przykładowo, w tym sezonie, Kacper Stępniak dzięki dzikiej karcie wziął udział w Asian Open w Singapurze.

Pełną klasyfikację mężczyzn PTO znajdziesz w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze