PTO i World Triathlon zostają partnerami. Otrzymamy nowy format mistrzostw świata na długim dystansie! 

PTO i World Triathlon ogłosiło we Francji oficjalną współpracę, której efektem będzie powstanie serii mistrzostw świata na długim dystansie podobnej do znanego formatu WTCS. 

ZOBACZ TEŻ: PTO US Open: Dlaczego Frodeno celebrował sukces w serowej czapce? 

16 sierpnia PTO i World Triathlon oficjalnie potwierdziło swoją długofalową współpracę, której efektem będzie impreza World Championship Long Distance Tour.

Chociaż nie zostały ogłoszone jeszcze wszystkie szczegóły imprezy to Sam Renouf, dyrektor generalny PTO w podcaście HowTheyTrian zdradził ogólny zamysł imprezy, która dla społeczności triathlonowej może okazać się niezwykle interesująca. 

Jak możemy przeczytać na stronie PTO, obie organizacje: „w ramach przełomowego porozumienia będą ściśle współpracować w celu stworzenia atrakcyjnej narracji sezonowej dla czołowych triathlonistów na świecie, jako długodystansowego odpowiednika udanej serii World Triathlon Championship Series, która obejmie mistrzowskie wyścigi zarówno dla profesjonalistów, jak i Age Grouperów”.

„Napędzanie pozytywnych zmian i innowacji”

Zamysłem PTO i World Triathlon jest stworzenie w 2024 roku serii wyścigów, gdzie w kilku wyścigach 16 zawodników i 16 zawodniczek (informacja nieoficjalna) rywalizować będzie o punkty do rankingu, których suma doprowadzi ostatecznie do wyłonienia mistrza świata.

Nie jest znana jeszcze oficjalna liczba wyścigów wchodzących w skład trasy mistrzostw świata. Pewne jest natomiast zorganizowanie pięciu odrębnych wyścigów mistrzostw kontynentalnych w obu Amerykach, Europie, Afryce, Azji i Oceanii. 

Wszystkie zawody odbywać się bedą na znanym już z wyścigu PTO dystansie 100 km – 2 km pływania, 80 km jazdy rowerem i 18 km biegu w formule bez draftingu.

Źródło: PTO

Oprócz rywalizacji profesjonalistów udział w wyścigach serii mistrzostw świata będą mogli wziąć age grouperzy. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stornie PTO: „podczas PTO Tour w 2024 r. zawodnicy Age Group będą mieli do wyboru 2 opcje: 1) Wziąć udział w otwartym wyścigu Age Group, który będzie otwarty dla wszystkich sportowców. 2) Wziąć udział w zawodach mistrzowskich, które wymagają selekcji i kwalifikacji przez odpowiednią federację krajową”. 

Pełne szczegóły dotyczące World Championship Long Distance Tour zostaną ogłoszone w październiku 2023. Więcej wstępnych informacji podanych zostało natomiast na oficjalnej stronie PTO

Ta współpraca oznacza potężny sojusz, który podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w podniesienie sportu triathlonowego na nowe wyżyny. Łącząc siły, wykorzystujemy zbiorową pasję, wiedzę i poświęcenie obu organizacji do napędzania pozytywnych zmian i innowacji w społeczności triathlonowej – mówiła o nowej współpracy prezes World Triathlon Marisol Casado. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze to wygląda, tylko nie nazywajmy 100 km dystansem długim – to jest co najwyżej dystans średni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze