Kacper Stępniak w T100 Singapur. Gdzie oglądać wyścig?

Już w ten weekend zawodnicy wystartują w drugim wyścigu serii T100 Triathlon World Tour. W Singapurze pojawi się Kacper Stępniak, który rywalizować będzie z największymi triathlonowymi nazwiskami. Gdzie śledzić zawody?

Gdzie oglądać T100 Singapur?

Rywalizacja kobiet i mężczyzn rozłożona została na dwa dni. W sobotę 13 kwietnia, jako pierwsze wystartują kobiety, które rywalizację rozpoczną o 14:15 czasu lokalnego, czyli 8:15 czasu polskiego.

Start mężczyzn, w którym weźmie udział Kacper Stępniak, zaplanowany został na niedzielę 14 kwietnia. Triathloniści rywalizację rozpoczną o 15:15 czasu lokalnego, czyli 9:15 czasu polskiego.

Wszyscy widzowie w Europie będą mogli śledzić T100 Singapur na kanale Eurosport (w Polsce dostępna jest w sieci w aplikacji Player) lub na kanale Discovery+. Reszta świata będzie mogła oglądać rywalizację na YouTube w tym miejscu.

Powrót Gentle. Lista PRO kobiety

Pretendentką do zwycięstwa w Singapurze jest Ashleigh Gentle. Z trzema zwycięstwami na dystansie 100 km jest ona najbardziej utytułowaną zawodniczką na trasach PTO. Australijka, która rozpoczyna swój sezon startowy od zawodów w Singapurze, od maja 2022 roku nie ukończyła żadnego wyścigu poza podium. Oprócz tego wygrała 8 z ostatnich 16 wyścigów.

Poważnymi rywalkami dla Gentle będą Brytyjki – mistrzyni świata IRONMAN Lucy Charles-Barclay oraz zwyciężczyni T100 Miami India Lee. Na starcie pojawi się również świeżo upieczona mistrzyni IRONMAN New Zeland Chelsea Sodaro oraz Ellie Salthouse, która dwa tygodnie temu wygrała IRONMAN 70.3 Geelong.

Po nieobecności w Miami do rywalizacji powróci również Imogen Simmonds, która w ubiegłym sezonie w Singapurze zajęła 4. miejsce. Brązowa medalistka mistrzostw świata IRONMAN 70.3 przez wielu typowana jest jako czarny koń w walce o mistrzowski tytuł w 2024 roku.

Największymi nieobecnymi wyścigu będą Anne Haug i Laura Phillip. Ściganie w Azji będzie więc okazją dla debiutantek i zawodniczek z dzikimi kartami. Pierwszy raz w T100 wystartują: Jocelyn Mccauley, Ellie Salthouse, Lotte Wilms, Els Visser, Radka Vodickova, Rebecca Clarke, Anna Bergsten oraz Anne Reischmann.

Dzika karta Stępniaka i pech Ditleva. Lista PRO mężczyźni

Sam Long, Jason West, Ben Kanute, Sam Laidlow, Rodolphe Von Berg, Leon Chevalier, Clement Mignon, Rico Boden, Alistair Brownlee – męska lista startowa wypełniona jest największymi triathlonowymi nazwiskami.

Jednak oczy polskich kibiców z pewnością skierowane będą przede wszystkim na Kacpra Stępniaka. Polak, który otrzymał od organizatorów dziką kartę, zna już zawody w Singapurze, ponieważ w zeszłym roku rywalizował tam ramach PTO Asian Open. Triathlonista zaliczył wówczas świetny występ, od samego początku utrzymywał się w czołówce wyścigu, a ostatecznie rywalizację ukończył na 7. miejscu.

Jednym z najmocniejszych kandydatów do zwycięstwa jest oczywiście Magnus Ditlev, który zdominował T100 Miami. Na kilka dni przed startem występ Duńczyka stanął jednak pod znakiem zapytania. Po zawodach w Miami triathlonista na jednym z treningów poślizgnął się na progu zwalniającym i złamał nadgarstek. Zawodnik przyznał, że decyzję o udziale w wyścigu podejmie dopiero na dzień przed startem. W rozmowie z dziennikarzami podkreślił jednak, że jeśli ręka nie będzie gotowa, to zrezygnuje ze startu, ponieważ: „sezon jest bardzo długi i jeszcze wiele przed nami”.

Źródło: BMC Polska

Nagrody dla zawodników i zawodniczek

Oba wyścigi mają pulę nagród 250.000$. Zwycięzca i zwyciężczyni otrzymają po 25.000$.