Kacper Stępniak wygrywa w Bydgoszczy

Wyścig na dystansie ¼ Ironmana był dziś głównym wydarzeniem sportowym Enea Bydgoszcz Triathlon. Najlepsi zawodnicy, rozstawieni z pierwszymi numerami w bydgoskich zawodach, nie zawiedli kibiców. Bezpośrednia rywalizacja o zwycięstwo została rozstrzygnięta między najlepszymi dopiero na ostatnich kilometrach trasy biegowej.

Zacięta rywalizacja na ćwiartce

Zawodnicy startujący w bydgoskiej ćwiartce, rozpoczynali rywalizację w systemie rolling startu – wskakiwali do wody dwójkami, co 10 sekund. Ten rodzaj startu determinował klasyfikowanie zawodników na podstawie uzyskanego czasu netto.

W pierwszej parze wystartowali Kacper Stępniak i Tomasz Marcinek. Zawodnicy rozstawieni z najwyższymi numerami bydgoskich zawodów. Oni też uzyskali najlepsze czasy na etapie pływackim: najszybszy był Kacper Stępniak (00:12:06), natomiast Tomasz Marcinek tracił do niego zaledwie 5 sekund. Na kolejnych etapach, prowadzący zawodnicy toczyli wyrównaną walkę między sobą, jednocześnie powiększając przewagę nad rywalami. Uzyskali identyczne czasy w pierwszej strefie zmian oraz na etapie kolarskim (00:53:10). Zawodnicy w tym samym czasie opuścili drugą strefę zmian i na etapie biegowym musieli stoczyć bezpośrednią rywalizację o zwycięstwo. Na ostatnich kilometrach zaatakował Kacper Stępniak, ostatecznie pokonując rywala o 1 min 11 s.

Zacięta walka toczyła się również o trzecie miejsce między kolejnymi zawodnikami: Maciejem Chmurą, Dominiakiem Bogdanowiczem i Tomaszem Spaleniakiem.

Ostatecznie, w rywalizacji mężczyzn na ¼ IM w Bydgoszczy, zwycięstwo wywalczył Kacper Stępniak (01:45:23). Drugie miejsce zdobył Tomasz Marcinek (01:46:34), a trzeci czas rywalizacji uzyskał Dominik Bogdanowicz (01:52:22). Kolejne miejsca zajęli: Maciej Chmura (4) i Tomasz Spaleniak (5).

Bardzo zacięta i wyrównana rywalizacja toczyła się wśród kobiet. Ewelina Wołos atakowała z dalszej pozycji rankingu zawodniczek startujących na ćwiartce Enea Bydgoszcz Triathlon. Na trasie kolarskiej wyprzedziła rywalki i wywalczyła zwycięstwo wśród kobiet.

Klasyfikacje open na 1/4 IM

Ostateczna klasyfikacja na podium na dystansie ¼ IM – mężczyźni:

  1. Stępniak Kacper (01:45:23)
  2. Marcinek Tomasz (01:46:34)
  3. Bogdanowicz Dominik (01:52:22)

Ostateczna klasyfikacja na podium na dystansie ¼ IM – kobiety:

  1. Wołos Ewelina (02:07:43)
  2. Nowak Małgorzata (02:10:46)
  3. Nowak Ania (02:16:35)

ZOBACZ TEŻ: Pływanie w rzece, czyli przemyślana taktyka

Wyniki sztafet

Na dystansie ¼ IM rozegrana została rywalizacja sztafet. Bezkonkurencyjna była grupa SOLID SECURITY (Kapała Szymon, Traciak Arkadiusz, Symerewicz Marek), która zwyciężyła ze znaczną przewagą (5 min 7 s) nad kolejnymi rywalami. Miejsca na podium zajęły sztafety: 2. miejsce – 3Gravity (Gummer Andrzej, Chleborowicz Marcin, Pelc Marcin), 3. miejsce – Global Prospect Team (Szczepański Kacper, Olejnik Michał, Błaszak Łukasz).

Pełne wyniki rywalizacji dostępne są na Enea Bydgoszcz Triathlon

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze