Kacper Stępniak z dziką kartą na T100 Triathlon World Tour Singapur!

Dosłownie dwa dni opublikowaniu listy startowej zawodów T100 w Singapurze dowiedzieliśmy się o pierwszej zmianie pośród zawodników PRO. Kacper Stępniak otrzymał dziką kartę i wystartuje w zawodach!

ZOBACZ TEŻ: Kacper Stępniak w zawodach cyklu T100? „Staram się o dziką kartę”

Świetne informacje docierają do nas z obozu Kacpra Stępniaka. Zawodnik, który starał się o dziką kartę zawodów T100 Triathlon World Tour, wystartuje na zawodach w Singapurze. Wyścig odbywa się w dniach 13-14 kwietnia w Marina Bay. Zawodnik otrzymał dziką kartę!

Rozpocznie sezon w Singapurze

Przypomnijmy, że jakiś czas temu w wywiadzie dla Akademii Triathlonu Kacper Stępniak powiedział, że postanowił starać się o dziką kartę w prawie wszystkich zawodach T100 Triathlon World Tour. Wyjątkiem była rywalizacja w Miami oraz w Las Vegas. Ten drugi wyścig jest zbyt blisko głównego startu w sezonie, czyli mistrzostw świata IRONMAN w Konie.

W pierwszej części sezonu będę się skupiał na dystansie połowy Ironmana. Starty planuję rozpocząć w kwietniu i jeżeli szczęści dopisze to będzie to T100 Singapur, jeżeli plan się nie powiedzie, to wystartuje w Ironman 70.3 Valencia – mówił zawodnik.

T100 Singapur zapowiada się na bardzo mocne ściganie. Podczas wyścigu zobaczymy praktycznie całą zakontraktowaną czołówkę klasyfikacji PTO. Wystartują między innymi Magnus Ditlev, Sam Long, Jason West, Sam Laidlow oraz Rudy von Berg. Stępniak będzie mógł rywalizować również z legendami – Javierem Gomezem oraz Alistairem Brownleem.

ZOBACZ TEŻ: T100 Singapur okazją dla debiutantek? Haug, Phillip i Ryf poza listą startową!

Startował w wyścigu PTO

W zeszłym roku Kacper Stępniak otrzymał dziką kartę zawodów PTO Tour i również wystąpił w zawodach w Singapurze. Zajął tam 7. miejsce, rywalizując między innymi z Kristianem Blummenfeltem, Jasonem Westem oraz Samem Longiem. Stępniak miał na mecie czas 3:31:12.

Przed US Open dostałem informację, że możemy „przekonać” PTO, czemu mieliby nas wybrać na tę dziką kartę. Napisałem swoją historię, czyli że pracowałem i od około pół roku jestem zawodowcem. W tym samym czasie wygrałem IRONMAN Warszawa i Challenge Gdańsk – wspominał zawodnik.

Pełną listę zawodników T100 Singapur zobaczysz w tym miejscu.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,389ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze