Kalaszczyński i Smaruj zwyciężają w Radkowie

W miniony weekend w Radkowie, w Górach Stołowych, miał miejsce najcięższy etap cyklu Garmin Iron Triathlon. Dystans 1/4 IM należał do Łukasza Kalaszczyńskiego (KM Sport Team) i Moniki Smaruj (Smaruj na Trening Team), natomiast na dystansie o połowę krótszym, zwyciężyli Piotr Stanik z Labosport Team i Marta Łagownik ze Smaruj na Trening Team. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, które rywalizowały w zawodach biegowych Garmin Kids na dystansach 200, 500 i 1000 m. Łącznie nad Zalewem Radkowskim pojawiło się prawie 450 zawodników.

 

radkow-00002

 

Łukasz Kalaszczyński, który prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu, nie zawiódł swoich kibiców i z czasem 2:10:09 wbiegł na metę. Kalaszczyński, który jako czwarty wyszedł z wody, za Filipem Przymusińskim (UAM Triathlon Poznań), Tomaszem Szalą (Airbike Armexim Development) i Michałem Lisieńskim (Chop Ze Żelaza Tri Team), mocno pojechał na rowerze. Po kraksie na pierwszej pętli nie udało mu się przegonić jedynie Szali, do którego miał 40 sekund straty na końcu etapu kolarskiego. Szala prowadził jeszcze do 2 km biegu, jednak szybko biegający „Kalach” minął go i nie oddal zwycięstwa aż do mety. Trzeci metę minął Przymusiński, który po kraksie w Ślesinie obiecał rewanż. Jego czas to 2:16:28.

 

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Monika Smaruj. Monika, która zwycięstwem w Ślesinie po kilku latach przerwy wróciła do ścigania się, nie miała sobie równych przez cały wyścig. Linię mety przekroczyła z czasem 2:36:39. Jako druga dobiegła Maria Hajnos-Małecka (SlowMotion) z czasem 2:44:45. Trzecie miejsce przydało Alicji Kauckiej (BAT), której czas wyniósł 2:45:31.

 

radkow-00001

 

Na dystansie 1/8 IM najlepszy był Piotr Stanik z czasem 1:14:14. Drugie miejsce zajął Szymon Dzik z SSP Orka Iława (1:15:44), a trzecie Mateusz Małecki ze SlowMotion (1:18:45). Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Marta Łagownik, która wbiegła na metę z czasem 1:18:23. Drugie miejsce przypadło Annie Kołatce z SSP Orka Iława (1:29:14), a jako trzecia na mecie zameldowała się Agata Nawracaj z czasem 1:37:40.

 

Trasa w Radkowie słynie z długich podjazdów i łącznej sumie przewyższeń wynoszących ponad 1000 m. Zawodnicy do pokonania mieli między innymi słynną „szosę stu zakrętów” i podjazd o długości 8 km. Łukasz Kalaszczyński ustanowił dziś nowy rekord trasy w Radkowie, który poprzednio należał do Krzysztofa Augustyniaka, zwycięzcy pierwszej edycji Garmin Iron Triathlon Radków w 2013 roku. Jego czas wyniósł wtedy 2:14:24.

 

radkow-00019

 

Kolejna edycja Garmin Iron Triathlon odbędzie się już 3 lipca w Stężycy. Następnie triathloniście ściągać się będą w Elblagu (17.07.2016), gdzie odbędzie się wielki finał cyklu. Cały czas można zapisywać się na imprezy w Stężycy i w Elblągu. Aby zarejestrować się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej cyklu www.irontriathlon.pl.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

2 KOMENTARZE

  1. A może zdjęcie zwycięzcy w artykule by się przydało?
    (na jednym ze zdjęć jest jakiś Pan ale ma inne nazwisko na stroju)
    Z tego co wiem Kalaszczyński rozwalił imprezę – wygrał bezkonkurencyjnie wszystkie starty – i pobił rekord trasy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze