Kaźmierczak i Cieślak zwyciężają w Płocku! Wyniki i relacja

W Płocku piłkarskie emocje opadły, więc w niedzielny poranek wszyscy spokojnie mogli skupić się na triathlonie. Triathlon o Puchar Prezydenta Płocka należy do cyklu Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB organizowanego przez Jurka Górskiego. Z roku na rok frekwencja w Płocku rosła. Jednak dzisiejsze zawody przejdą do historii, ponieważ oba dystanse ukończyła rekordowa liczba zawodników – 197.  Na pierwszy ogień poszli „amatorzy”. Tak został nazwany start dla początkujących na dystansie 0,4/8/2.  W Mistrzostwach Płocka Amatorów rządzili jednak przyjezdni z Warszawy, którzy zajęli pierwsze cztery miejsca. Zwyciężył siedemnastoletni Jakub Seroczyński. Drugie miejsce zajął równie młody Michał Poboży. Najniższe miejsce na „pudle” wywalczył Piotr Maciesz. Równie dobrze zaprezentowały się panie ze stolicy, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Wygrała Elżbieta Mzyk, wyprzedzając o 1,5 minuty Aleksandrę Rudzińską. Honor „reszty kraju” obroniła Karolina Wronczewska z Bydgoszczy, która zajęła trzecią lokatę.

Prawdziwe emocje w Płocku osiągnęły zenit wraz ze słońcem, czyli w samo południe. Ponad 120 zawodników rozpoczęło rywalizację tradycyjnie w Zalewie Sobótka. Dwie rundy urozmaicone „przebieżką” po plaży sprawiły, że kibice mogli na bieżąco śledzić stan rywalizacji. Po nieco krótszym niż 750 metrów pływaniu, na rowerze uformowała się czołówka. W grupie tej nie było żadnych niespodzianek, bo czoło triathlonu otwierali: Mateusz Kaźmierczak (UKS G-8 Bielany), Filip Przymusiński, Dariusz Kowalski (obaj KS UAM Triathlon Poznań) i Krzysztof Augustyniak (MKS Płetval Polkowice). Kroku, a raczej koła próbowali im dotrzymać juniorzy: Kacper Stępniak (Tri-sport Niemcz), Łukasz Michalak (najlepszy czas pływania) i Jacek Jankowski (obaj KS UAM Triathlon Poznań). O kolejności na mecie zadecydował bieg, gdzie Każmierczak i Augustyniak nadali od początku mocne tempo. Uzyskali niewielką przewagę nad Przymusińskim i utrzymali ją do mety. Na finiszu więcej sił zachował Kaźmierczak, który dobiegł na metę z przewagą 12 sekund przed Augustyniakiem.

Wśród kobiet zdecydowanie wygrała Agnieszka Cieślak(KS Biuro Podróży AS), która uzyskała ponad 5 minut przewagi na drugą zawodniczką. Zawodniczka ze Ślesina uzyskała najlepsze czasy wśród kobiet we wszystkich konkurencjach. Ciekawsza walka trwała za plecami Cieślak o pozostałe miejsca na podium. Druga wśród kobiet była Agata Pecyna (MLUKS Koło), zaś trzecia Magdalena Wiśniewska (KS UAM Triathlon Poznań). Czwartej na mecie Hannie Matysiak (UKS G-8 Bielany), zabrakło do „pudła w generalce” zaledwie 25 sekund. Tradycyjnie zawodnicy po płockim triathlonie byli bardzo zadowoleni. Ci, którzy „załapali” się na podium w kategoriach wiekowych otrzymywali puchary i bony na sprzęt sportowy, które mogli zrealizować od razu po dekoracji w stoisku firmy Ergosport.pl. Dzięki temu nikt nie otrzymał w nagrodę po raz dziesiąty torby, pompki lub za małej koszulki.

Nowością na trasie triathlonu było przeniesienie odcinka ok. 800 metrów z kostki pol-brukowej na drogę gruntową. Dzięki temu rywalizacja kolarska trochę bardziej przypomniała jazdę w terenie. Natomiast w biegu organizatorzy zrezygnowali z pięciu jednokilometrowych pętli crossowych. W tym roku zawodnicy mieli do pokonania dwie rundy po 2,5 kilometra. Na biegu przeważała kostka, jednak trochę „starego” piasku z dawnego biegania zostało. Zawody na pewno nie należą do najłatwiejszych, ale rozgrywane są w bardzo widowiskowej dla kibiców scenerii. Dzięki dobremu ukształtowaniu terenu praktycznie całość rywalizacji można śledzić na własne oczy.  Poniże przedstawiamy wyniki startu „amatorów” i Grand Prix. Jutro relacja video z zawodów.