Klan Szymanowskich bezkonkurencyjny w Płocku

W sobotę odbył się VIII Ogólnopolski Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom oraz kibicom, którzy tłumnie przyjechali dopingować swoich znajomych triathlonistów. Już przed zawodami pewne było, że padnie rekord frekwencji z zeszłego roku (197 zawodników). W tym roku dystans Otwartych Mistrzostw Płocka Amatorów (400 m pływania- 8 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu) ukończyło 104 zawodników, a Puchar Prezydenta Płocka (dystans sprint) 131, czyli w sumie 235 szczęśliwych triathlonistów zaliczyło płockie zawody.

Na dystansie amatorskim zwyciężył Michał Jarliński z Orki Iława, który zaledwie o 3 sekundy pokonał Piotra Michalaka z UKS G8 Bielany. Ze stratą ponad minuty do tej dwójki, jako trzeci, linię mety przekroczył Przemysław Głoskowski z Brudzenia Dużego. Pierwsza na mecie kobieta, Aleksandra Rudzińska z Warszawy, w klasyfikacji generalnej zajęła wysokie piąte miejsce. Niezagrożone drugie miejsce na biegu utrzymała Amelia Seroczyńska z UKS G8 Bielany. Zacięta walka toczyła się o najniższe miejsce podium pomiędzy czterema zawodniczkami. Najbardziej waleczna okazała się Agata Walczak z KB Arturówek, która obroniła trzecią pozycję z przewagą 12 sekund.

 

Mistrzem Płocka Amatorów wśród mężczyzn został Przemysła Obara z Elektryka. Wśród pań laur pierwszeństwa przypadł Sylwii Wojewódzkiej reprezentującej Serwis Komputerowy RAJTEL. Należy podkreślić, że dystans amatorski ukończyło wielu debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Mamy nadzieję, że zawodnicy Ci zostaną triathlonistami na wiele lat.

 

{gallery}plock1_2013{/gallery}

 

W samo południe emocje, wraz ze słońcem, sięgnęły zenitu. Prawie 150 zawodników wystartowało na dystansie głównym, czyli w Pucharze Prezydenta Płocka. Niestety, w tym roku po raz pierwszy zabrakło na starcie Filipa Przymusińskiego, legendy triathlonu w Płocku. Filip wygrał sześć kolejnych edycji zawodów, natomiast w poprzednim roku zajął wysokie trzecie miejsce. Wobec braku kilku czołowych zawodników, murowanymi faworytami byli bracia Przemysław i Dominik Szymanowscy.

Już po pierwszym wyjściu z wody widać było, że czołówka uformuje się zgodnie z przewidywaniami. Jako pierwszy na plaży pojawił się Przemysław Szymanowski z PEP Kmicic Częstochowa. Niecałą minutę za nim do strefy zmian zmierzali Dominik Szymanowski (TS Akwedukt Kielce) oraz Piotr Kalinowski (Lekarska Grupa Kolarska z Włocławka), najlepszy lekarz zawodów. Tuż za nimi wybiegła z wody Maria Pytel, pierwsza kobieta. Duże przetasowania odbyły się już w strefie zmian. Widzowie mogli zobaczyć, że na krótkich dystansach przebieranie jest czwartą konkurencją triathlonu. Układ sił wyklarował się na rowerze. Cała trasę samotnie przejechał Przemek, jak i Dominik Szymanowski. Z powodu upadku z walki o podium wypadł niestety Kalinowski. Na trzecie miejsce wyszedł faworyt płocczan, zawodnik PTT DELTA Łukasz Kalaszczyński, który też większość trasy jechał sam. Za plecami czołówki uformowała się czteroosobowa grupa, która mocno pracowała przez cały dystans. Podczas biegu nie doszło do zmian na podium. Zacięta walka trwała natomiast o dalsze pozycje. Z ósmego na czwarte miejsce awansowała moja skromna osoba, czyli Sebastian Dymek. Do czołowej szóstki awansował także doświadczony Piotr Szrajner z Entre.pl Team.

 

{gallery}plock2_2013{/gallery}

W klasyfikacji kobiet zwycięstwo Marii Pytel ani przez chwilę nie było zagrożone. Zawodniczka reprezentująca Centrum Zdrowia VITA Starachowice wyprzedziła Beatę Silską z AZS AWF Poznań o ponad 4 minuty. Bardzo wyrównany bój toczył się o trzecie miejsce, gdzie Elżbieta Mzyk dopiero na drugim okrążeniu biegu wyprzedzała Luizę Kroupę, wielokrotną uczestniczkę zawodów IronMan.

Warto podkreślić, że para Maria Pytel – Przemysław Szymanowski zrobiła sobie bardzo miły prezent na tydzień przed najważniejszą dla nich imprezą w tym roku. I nie mam tu na myśli Mistrzostw Polski w sprincie w Suszu. Najszybsza triathlonowa para w Polsce już za tydzień powie sobie sakramentalne „tak”. Z tej okazji podczas ceremonii dekoracji zawodnicy i kibice zaśpiewali młodej parze „Sto lat”.

Poniżej do pobrania wyniki:

– Otwartych Mistrzostw Płocka w Triathlonie

– Pucharu Prezydenta Płocka

Wkrótce wyniki Mistrzostw Polski Lekarzy oraz relacja wideo z zawodów!

Organizatorami VIII Ogólnopolskiego Triathlonu o Puchar Prezydenta Płocka byli:

Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA, Urząd Miasta Płocka,  Miejski Zespół Obiektów Sportowych J.B. w Płocku, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Rejonowy Płocki WOPR oraz  Okręgowa Izba Lekarska w Płocku.

Wykonawcą technicznym triathlonu była firma LaboSport, która jest organizatorem największego w Polsce cyklu triathlonowego „Gar-min Iron Triathlon”.

 

Sponsorami imprezy byli:

– PKN Orlen

– Volkswagen Auto Forum

– Intersport

– Coca-cola

– IW Bud

– Kort pod Lasem

– Sklep Rowerowy Express.

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

  1. gratulacje i powodzenia na drodze życiowej dla Przemka I Marii,szkoda że się nie zobaczymy na starcie w Suszu ale czekamy na was na kolejnych imprezach.
    STO LAT MŁODEJ PARZE

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze