Kłopoty finansowe Wahoo?

Wiodącą agencja ratingowa S&P Global Ratings obniżyła rating kredytowy Wahoo. Agencja twierdzi, że finanse Wahoo są „niestabilne”.

ZOBACZ TEŻ: Challenge Roth: „Inflacja mocno w nas uderza”. Nowe stawki wpisowego

Według doniesień medialnych, w swojej analizie S&P stwierdziła, że struktura kapitałowa Wahoo jest niestabilna. W raporcie agencja ratingowa zwraca uwagę m.in. na ujemną EBITDA, będącą miarą rentowności przedsiębiorstwa.

Problemy ze zdolnością finansową

– Struktura kapitałowa Wahoo jest niestabilna, biorąc pod uwagę ujemną EBITDA i przepływy pieniężne. Oceniamy płynność firmy jako słabą, ponieważ jej źródła płynności są niewystarczające, aby pokryć jej potrzeby gotówkowe w ciągu najbliższych 12 miesięcy – mówią przedstawiciele S&P Global Ratings.

Agencja S&P wskazuje na potencjalne problemy firmy związane ze zdolnością finansową do spłaty zaciągniętych pożyczek. Jeszcze we wrześniu 2022 roku, S&P stwierdził, że oczekuje się, że Wahoo będzie wykazywać deficyt przepływów pieniężnych w wysokości około 40 mln USD do końca 2022. 

W najnowszym oświadczeniu ratingowym S&P dodaje, że w związku z tym, że wydatki konsumentów zmieniają się w obliczu rosnących kosztów życia, Wahoo może być zagrożone brakiem spłaty zadłużenia w pierwszej połowie 2023 roku. Agencja obniżyła ocenę ratingową Wahoo z CCC na CCC-.

ZOBACZ TEŻ: Strava przeprasza użytkowników. Nowe ceny subskrypcji

ŹródłoEndurance.biz
Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,446ObserwującyObserwuj
439SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze