Gwiazdy i legendy. Kobiecy line-up PTO European Open niczym mistrzostwa świata w Konie?

Niezwykle ciekawie i mocno zapowiada się pierwszy większy tegoroczny wyścig profesjonalistek w Europie. Podczas PTO European Open zobaczymy rywalizację kobiecej czołówki triathlonistek na świecie.

Najlepsze zawodniczki świata spotkają się 6 maja, aby rywalizować w pierwszych europejskich zawodach PTO – European Open. Poznaliśmy listę startową zawodów i zapowiada się jeden z najmocniejszych wyścigów ostatnich miesięcy!

Line-up otwiera oczywiście Ashleigh Gentle. Australijka jest aktualnie numerem #1 w klasyfikacji PTO i zaczyna pomału specjalizować się w rywalizacji na średnim dystansie. W zeszłym roku wygrała Canadian Open oraz US Open. Na Ibizie stanie przed szansą na zwycięskiego hat-tricka.

Cała lista wygląda zresztą imponująco. Podczas European Open zobaczymy bowiem zawodniczki, które na ostatnich mistrzostwach świata IRONMAN w Konie zajęły trzy pierwsze miejsca – Chelsea Sodaro, Lucy Charles oraz Anne Haug! Dodajmy jeszcze do tego legendę kobiecego triathlonu, czyli Danielę Ryf, która w ten sposób rozpocznie swój sezon.

Powrót Kat Matthews, Jewett „czarnym koniem”?

Dalsza część listy startowej wygląda równie imponująco. Laura Phillip, która niedawno wygrała zawody IRONMAN w Republice Południowej Afryki, znalazła się pośród zawodniczek. Do ścigania w zawodach PTO powraca też świetna Paula Findlay, wicemistrzyni świata na dystansie 70.3.

Impreza na Ibizie będzie też okazją, aby kibicować Kat Matthews. Wicemistrzyni świata na pełnym dystansie z 2021 roku uległa wypadkowi podczas treningu przez Koną. Brytyjka wróciła i uplasowała się na podium zawodów IM Oceanside.

Oprócz ścisłej czołówki rankingu PTO (wystartuje cała topowa dziesiątka zawodniczek) jest jeszcze kilka nazwisk, na które na pewno warto zwrócić uwagę. Widzowie będą zapewne wyczekiwali startu świetnej Tamary Jewett, która zaskoczyła wszystkich doskonałym wyścigiem w Oceanside. Kanadyjka osiągnęła tam czas 1:12:59 półmaratonu, dzięki czemu zwyciężyła w rywalizacji. Z kolei Lucy Byram, która także znalazła się na liście, doskonale rozpoczęła sezon. Najpierw wygrała Clash Miami, a zaledwie 9 dni później zwyciężyła w Challenge Puerto Varas.

Na razie poznaliśmy listę 25 zawodniczek, które wystąpią na Ibizie. PTO poda w najbliższych dniach, które triathlonistki otrzymały dzikie karty. Wyścig PTO European Open będzie można śledzić między innymi na kanale Eurosport.