Kolejne wyścigi w rywalizacji o Paryż. Słupek i Belczewska wystartują w Azji

Polskie triathlonistki kontynuują rywalizację o igrzyska w Paryżu. Ważne starty czekają Monikę Belczewską oraz Roksanę Słupek.

Słupek z numerem jeden

Po ostatnim świetnym występie w pucharze świata w Chengdu, w którym Roksana Słupek zajęła 3. miejsce, triathlonistka kontynuuje starty w Azji. W sobotę 11 maja weźmie udział w zawodach Asia Triathlon Cup Taizhou.

W Asia Triathlon Cup Taizhou Polka wystartuje z numerem jeden. Rywalizować będzie m.in. z Bailee Brown, która pod koniec lutego 2024 roku zajęła 2. miejsce w Asia Triathlon Cup Putrajaya, a ostatnie zawody w Hatsukaichi ukończyła na 12. miejscu. Kolejnymi z rywalek Słupek będą Meiyi Lu (zwyciężczyni Asia Triathlon Sprint Championships Dexing) czy Chloe Bateup (na początku maja zajęła 3. miejsce w Asia Triathlon Cup Subic Bay).

Start został zaplanowany na godzinę 10:30 czasu lokalnego, czyli ok. 4:30 czasu polskiego.

Rywalizacja o utrzymanie kwalifikacji

W Azji w zawodach World Triathlon Para Series Yokohama o kwalifikację na igrzyska w Paryżu rywalizować będzie również Monika Belczewska. Pod koniec kwietnia paratriathlonistka zajęła 3. miejsce w wyścigu World Triathlon Para Cup Yenisehi w Turcji. Wysoka pozycja Belczewskiej pozwoliła jej utrzymać 9. miejsce w rankingu paralimipijskim, dające awans na imprezę w Paryżu.

W Yokohamie Belczewska rywalizować będzie m.in. z pretendentką do olimpijskiego złota Gwladys Lemoussu. Francuzka w ostatnich pięciu startach trzykrotnie zajmowała 1. miejsce, dwa razy ulokowała się na 2. pozycji.

Start kobiet zaplanowany został na sobotę na godzinę 10:15 czasu lokalnego, czyli 3:15 czasu polskiego (noc z piątku na sobotę).

Początek sezonu Wojakiewicz

Oprócz rywalizacji o igrzyska olimpijskie kolejną zawodniczką sportu kwalifikowanego, która w nadchodzący weekend wystartuje za granicą jest Matylda Wojakiewicz. Triathlonistka w sobotę 11 maja weźmie udział w pucharze Europy w Caorle.

Wojakiewicz w Caorle startowała już w ubiegłym roku. Wówczas wyścig nie poszedł po jej myśli. Przebita opona w rowerze zmusiła ją do zejścia z trasy. W 2024 zawody we Włoszech będą dla triathlonistki rozpoczęciem sezonu startowego.