Kolejne wyzwanie Adriana Kostery. Wystartuje w 10x Ironman 

Adrian Kostera jeszcze nie zakończył wyzwania Projekt 365 Triathlon, a już ogłosił następny cel. Za kilka miesięcy wystartuje w 10x Ironman. 

ZOBACZ TEŻ: Adrian Kostera o realiach startów w ultra i projekcie Triathlon 365

Zgodnie z przewidywaniami Kostera swoje wyzwanie Projekt 365 Triathlon zakończy 31 maja. Trzy miesiące później wystartuje na dystansie 10x Ironman. 

Poprawić rekord świata?

1-15 września we Włoszech, niedaleko Werony, nad jeziorem Garda triathlonista wystartuje w wyścigu na dystansie 10x Ironman, czyli 38 km pływania, 1800 km roweru i 422 km biegu. 

Kostera poinformował, że jego celem będzie “znacznie poprawić swój poprzedni rekord”, który ustanowił dwa lata temu, kończąc zawody w Buchs w czasie 189:55:20. 

Co więcej, podkreślił, że wyścig, w którym ma zamiar wziąć udział należy do IUTA, co oznacza, że ustawiony czas może zostać uznany za oficjalny rekord świata. W swoim poście w mediach społecznościowych triathlonista dał do zrozumienia, że również to wyzwanie stanowi jego cel. 

Wyścig należy do pucharu IUTA i moim celem będzie znacznie poprawić swój poprzedni rekord i … kto wie – napisał.

W 2022 roku Kostera ukończył zawody w Bush na 3. miejscu a do mety dobiegł w klapkach. Mierzył się wtedy ze sporymi problemami, ponieważ towarzyszył mu nieustanny ból. Support musiał przebijać odciski i opatrywać nogi. 

Tym razem Kostera jest jednak bogatszy o doświadczenie z wyzwania Projekt 365 Triathlon i jak napisał: „kiedy robiłem po raz pierwszy ten dystans, czułem, że to bardzo, bardzo dużo. Teraz po tym czego doświadczyłem podczas #365Triathlon mam poczucie, że to szybki sprincik”. 

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze