Kolejne wyzwanie Adriana Kostery. Znów spróbuje poprawić rekord

Po niezwykle wyczerpującym triathlonie na dystansie 10x Ironman Adrian Kostera przygotowuje się do kolejnego wyzwania. Tym razem spróbuje pobić rekord na legendarnej ścieżce w Holandii!

Przez prawie dwa tygodnie śledziliśmy poczynania Adriana Kostery podczas MŚ 10x Ironman. Zawodnik, który na co dzień mieszka w Holandii ukończył tę rywalizację na 3. miejscu.

ZOBACZ TEŻ: Podium w klapkach. Adrian Kostera trzecim zawodnikiem MŚ 10x Ironman!

Teraz czas na kolejne wyzwanie. Już na początku listopada Adrian Kostera spróbuje poprawić kolejny rekord. Tym razem wybierze się na turystyczną ścieżkę Pieterpad w Holandii. Łączy ona północ z południem kraju i ma długość 498 kilometrów. Kostera ruszy na trasę 7 listopada i spróbuje przebyć ten dystans w rekordowym czasie, a następnie powrócić do miejsca startu. Chce więc łącznie przebiec aż 1000 kilometrów!

Co jakiś czas wybitni biegacze holenderscy podejmują się wyzwania, aby ustanowić na trasie Fast Known Time (najlepszy czas – przy.red.). Sam podejmę taką próbę 7 listopada. Moim celem będzie przebiec z południa na północ i postarać się ustanowić najlepszy odnotowany czasy, a następnie zawrócić na rondzie i wrócić na północ. Łącznie pokonam 1000 kilometrów biegiem – napisał w mediach społecznościowych Kostera.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adrian Kostera (@kostera_ultratri)

Rekordy Pieterpad

Pieterpad to najdłuższa i najpopularniejsza ścieżka spacerowa w Holandii. Zaczyna się na północy w mieście Pieterburen, a następnie prowadzi na południe. Najbardziej oblegana jest w weekendy, kiedy można spotkać tam większą liczbę spacerowiczów. Kończy się w Sint Pietersberg i podzielona jest na 26 etapów.

Pierwsze informacje o próbie pokonania Pieterpad w rekordowym czasie pojawiły się prawie 20 lat temu. Oficjalna strona ścieżki podawała, że w 2004 roku Edwin van Nieff pokonał ją w sześć dni. Były też typowo wyścigowe próby biegowe podzielone na odcinki. W 2000 roku Karl Graff przebiegł wszystkie części Pieterpad łącznie w 55 godzin i 3 minuty. Mowa tutaj jednak o wyścigach na poszczególnych odcinkach (w różnych odstępach czasowych), a więc trochę innym wyzwaniu niż to, które zamierza podjąć Adrian – Polak pobiegnie bez dłuższych przerw, chcąc ustanowić rekord.

Pieterpad

Strona Fast Known Time podaje natomiast, że aktualnym rekordzistą bez supportu jest Teun Geurts-Schoenmakers, który w 2021 roku przebiegł prawie 500 kilometrów w czasie 3 dni 11 godzin oraz 56 minut (czyli około 84 godzin). Nieco lepszy jest rekord z supportem, bo Pieterpad w 3 dni 6 godzin i 10 minut pokonał rok temu Addie van der Vleuten.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze