Kolejne zwycięstwo Karoliny Jahnz na MŚ w Duathlonie [WYNIKI Targu Mures]

Karolina Jahnz ponownie została najlepszą zawodniczką AG Mistrzostw Świata w Duathlonie. Tym razem Polka była najszybsza na dystansie sprinterskim. W ostatnim dniu rywalizacji po medale sięgnęli także inni reprezentanci naszego kraju.

Karolina Jahnz utrzymała świetną dyspozycję z 10 czerwca i dwa dni później ponownie nie dała żadnych szans rywalkom. Dystans sprintu, na który składało się: 5 km biegania, 20 km roweru i 2,5 km biegania, Polka przebyła w czasie 01:07:11. Ten wynik pozwolił jej wygrać rywalizację w grupie K35, a jednocześnie był to najlepszy wynik zawodniczki AG bez podziału na kategorie wiekowe.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Karolina (@karolina_jahnz)

Dubletem mistrzowskim może pochwalić się również Kinga Bazan. W piątek nasza zawodniczka wygrała w kategorii K25 na dystansie standardowym. Wczoraj ponownie sięgnęła po złoto. Czas zwyciężczyni to 01:09:44. Był to 5. wynik w klasyfikacji generalnej.

Polacy w sprincie zdobyli również medale srebrne. Maria Matusik była druga w kategorii K20 z czasem 01:11:48. W klasyfikacji bez podziału na kategorie wiekowe był to 9. najlepszy wynik wśród kobiet. Po srebro w kategorii M25 (01:04:33) sięgnął Grzegorz Kunc.

Polski Związek Triathlonu podaje, że 2. miejsce w kategorii K30 zdobyła jeszcze Monika Wojciechowska. Niestety w zestawieniu z wynikami brakuje czasów naszej zawodniczki, dlatego nie występują one w poniższym podsumowaniu.