Kolejny egzotyczny IM 70.3 z udziałem Polaków – Bartosz Banach w TOP 5

W miniony weekend odbył się kolejny egzotyczny start z udziałem Polaków. Bartosz Banach i Paweł Miziarski wystartowali w Ironman 70.3 Vietnam, w kategorii PRO. Stawka zawodników, która wystartowała w zawodach była na bardzo wysokim poziomie. Triathlon wygrał Mistrz Świata z 2016 roku Tim Reed AUS. Bartosz Banach i Paweł Miziarski zajęli kolejno 5 i 6 miejsce. Bartosz za piąte miejsce zgarnął $500 i 180 punktów do rankingu Ironman 70.3. Bartek posiada łącznie 305 punktów i zajmuje 153 miejsce. Najwyżej sklasyfikowany mężczyzna z Polski to Łukasz Kalaszczyński – 115 pozycja (495 pkt.). Na Mistrzostwa Świata kwalifikuje się 50 najlepszych triathlonistów i triathlonistek. Wśród kobiet najwyżej w rankingu znajdują się Agnieszka Jerzyk – 26 miejsce i Maria Cześnik – 29 pozycja. Na chwilę obecną te miejsca dają awans na mistrzostwa świata.

Wśród amatorów najlepiej zaprezentowała się Agnieszka Maria Najnigier-Pierzynowska, która stanęła na podium kategorii K35-39. Czas 05:25:43 pozwolił jej zająć drugie miejsce. Z kolei wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem Age Group był Marek Goczoł (05:08:29), w kategorii M25-29 uplasował się na 6 miejscu.