Kolejny problem igrzysk w Paryżu? Miasto walczy z plagą pluskiew: „Nikt nie jest bezpieczny” 

Nikt nie jest bezpieczny – tymi słowami prezydent Paryża opisał inwazję pluskiew, która ma miejsce w całej Francji. Do igrzysk olimpijskich zostało coraz mniej czasu, a usunięcie robaków nie jest prostym zadaniem. 

ZOBACZ TEŻ: Triathloniści popłyną w Sekwanie jako pierwsi od 100 lat. Władze walczą z bakterią E.coli

Jeszcze kilka tygodni temu największym zmartwieniem władz Paryża był bardzo zły stan wody w Sekwanie. Kiedy jeden problem nie został jeszcze rozwiązany, pojawił się kolejny. Tym razem na jeszcze większą skalę. 

Wyzwanie przed igrzyskami 

Plaga pluskiew – od kilku dni zmagają się z nią nie tylko mieszkańcy Paryża, lecz także całej Francji. Popularną platformę TikTok zalewają filmiki mieszkańców, którzy pokazują, że robaki znajdują się praktycznie wszędzie. Są w metrze, na lotnisku, a nawet w kinach. 

Chociaż zdaniem francuskiego ministra zdrowia „nie ma powodu do powszedniej paniki” to jak wynika z doniesień dziennikarzy liczba pluskiew w całym kraju, a zwłaszcza w stolicy nieustannie rośnie. Narodowy Instytut Badań i Kontroli Pluskiew potwierdził natomiast, że „poziom inwazji pluskiew we Francji jest gorszy niż w poprzednich latach”. 

Swojego niezadowolenia nie kryje Urząd Miasta Paryża. Władze są szczególnie zaniepokojone potencjalnym ryzykiem dla gości nadchodzących igrzysk olimpijskich. Pluskwy żywią się krwią człowieka, a po ich ugryzieniu na ciele zostają widoczne ślady. Chociaż nie są groźne, to u niektórych osób mogą wywołać reakcję alergiczną. Sytuacja stanie się szczególnie trudna, jeśli pluskwy dostaną się do hoteli czy obiektów sportowych. 

Państwo musi pilnie wprowadzić plan działania przeciwko tej pladze, ponieważ Francja przygotowuje się do powitania igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w 2024 roku – komentuje sprawę „Reuters”.

Nikodem Klata
Nikodem Klata
Redaktor. Dziennikarz z wykształcenia. W triathlonie szuka inspirujących historii, a każda z nich może taką być. Musi tylko zostać odkryta, zrozumiana i dobrze opowiedziana.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,455ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze