Kolejny triathlonista-amator złapany na dopingu – Ironman Kona

Ironman po raz kolejny przyłapał amatora na dopingu. Podczas Mistrzostw Świata Ironman Kona 2017, komisja antydopingowa wykryła zewnętrzny testosteron u 62-letniego Kevina Moats USA. Zawodnik został zawieszony na 8 lat od startów w zawodach serii Ironman. Triathlonista nie aplikował o TUE (terapeutyczne pozwolenie na stosowanie substancji). Kevin Moats kilkukrotnie stawał na podium Mistrzostw Świata Ironman w kategoriach wiekowych. W wynikach można zobaczyć, że przy jego nazwisku widnieje skrót DQ – zdyskwalifikowany.

Jak widać triathlonista nie wyciąga wniosków ponieważ nie po raz pierwszy przyłapano go na stosowaniu dopingu. Wcześniej, w 2012 roku także wykryto u niego zewnętrzny testosteron. Dostał wtedy karę 2 lat zawieszenia, od której odwoływał się poprzez Zrzeszenie Amerykańskiego Arbitrażu . Decyzją Komisji Ironman Anti-Doping okres zawieszenia skrócono o połowę, do 1 roku. W związku z tym, że triathlonista w 2017 roku został przyłapany po raz drugi, zgodnie z regulaminem czas zawieszenia został podwojony, z 4 do 8 lat.

Sam Kevin tłumaczy, że testosteron przepisuje mu jego lekarz ze względów zdrowotnych od 2005 roku. W ten sposób leczy andropauzę i niedoczynność tarczycy. Natomiast Amerykańska Agencja Antydopingowa USADA nie zezwala na TUE w przypadku stosowania właśnie testosteronu. Wychodzi na to, że Kevin nie miał innego wyjścia jak brać testosteron i startować w zawodach.

 

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze