Kona bez draftingu? RaceRanger na wyścigach IRONMAN PRO Series!

W tym roku IRONMAN zamierza zapobiegać draftingowi. RaceRanger ogłosił właśnie, że ich urządzenia wykorzystane zostaną we wszystkich wyścigach IRONMAN PRO Series. Pierwszy raz pojawi się więc w Konie podczas mistrzostw świata!

ZOBACZ TEŻ: RaceRanger wspomoże walkę z draftingiem również w Polsce? „Prowadzimy rozmowy”

Wygląda na to, że RaceRanger, czyli urządzenie służące do pomocy w walce z draftingiem, będzie w tym roku na wszystkich większych imprezach, gdzie wystartują zawodnicy PRO. Firma ogłosiła właśnie, że podpisała umowę na obsługę wszystkich 19 wyścigów cyklu IRONMAN PRO Series. Pierwszy wyścig w Oceanside na początku kwietnia.

Większa współpraca z IRONMAN

RaceRanger to rozwiązanie, które było w zeszłych latach testowane na kilkunastu wyścigach. Urządzenia zamontowano na rowerach zawodników MŚ na długim dystansie World Triathlon, Challenge w Nowej Zelandii, zawodach PTO i IRONMAN. Obsługa całego IRONMAN Pro Series to pierwszy taki duży projekt.

Pierwszą imprezą, na której zobaczymy RaceRangera będzie IRONMAN 70.3 Oceanside (6 kwietnia). Później pojawi się między innymi na mistrzostwach Europy IRONMAN w Hamburgu, ME kobiet we Frankfurcie i wszystkich mistrzostwach świata. Oznacza to, że system będzie działał w Nicei (MŚ kobiet), Konie (MŚ mężczyzn) oraz podczas mistrzowskiej imprezy na połówce w Taupo.

Przed każdymi zawodami urządzenia zostaną zamontowane na rowerach zawodników i zawodniczek PRO. System pozwoli zawodnikom na rozpoznanie, czy zbliżają się do strefy draftingu rywali. Całość będzie też pomocna w pracy sędziów, którzy być może unikną kontrowersyjnych decyzji.

Podczas testów na IRONMAN Floryda zobaczyliśmy zachęcające dane, które świadczyły o ciągłym rozwoju RaceRanger. Dzięki temu byliśmy pewni, że możemy technologię włączyć do PRO Series – powiedział przedstawiciel IRONMAN. Organizatorzy otrzymają również dostęp do danych, które pozwolą sprawdzić, ile czasu spędzili zawodnicy w strefach draftu.

Łącznie nawet 40 wyścigów PRO

W rozmowie z Akademią Triathlonu James Elvery z RaceRanger mówił, że w tym roku urządzenie może obsłużyć 40 wyścigach PRO. Jednostki posiadają teraz połączenie 4G/LTE. Dzięki temu sędziowie otrzymają cenne informacje.

W przyszłości RaceRanger ma dawać jeszcze więcej możliwości. Chodzi między innymi o możliwość śledzenia zawodników przez widzów oraz wykrywanie zatrzymywania się zawodników. Elvery zdradził również, że jest szansa, że urządzenie wykorzystają organizatorzy zawodów w Polsce.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane