Konkurent Zwift stawia na e-sport? Wirtualna La Vuelta od Rouvy

Rouvy to aplikacja do jazdy na trenażerach. W ramach walki o użytkownika wchodzi ponownie w świat szeroko pojętego e-sportu dzięki nowej edycji rywalizacji wzorowanej na kolarskim wyścigu La Vuelta.

Aplikacja Rouvy jest jedną z popularnych platformy do wirtualnego treningu kolarskiego. Daje swoim użytkownikom możliwość jazdy po prawdziwych trasach prezentowanych w formie video. Pośród tras są między innymi wyścigi Tour of Germany oraz Challenge Family Championship.

Kilka dni temu rozpoczęła kolejna edycja wirtualnej imprezy La Vuelta, która najlepszych zawodników zaprowadzi do rywalizacji na żywo podczas hiszpańskiego wyścigu.

Jak wziąć udział w rywalizacji?

Batalia w wirtualnej La Vuelcie przeznaczona jest dla wszystkich, którzy posiadają kompatybilne trenażery smart i zarejestrują się do wyzwania. Rywalizacja, która rozpoczęła się 27 marca, prowadzona będzie na 4 wymagających trasach. Każdy z zawodników może próbować uzyskać na nich najlepszy czas – nie ma ograniczenia liczby prób. Zakończenie tego etapu nastąpi 16 kwietnia.

Do kolejnej rundy przejdzie 60 najlepszych zawodników. Otrzymają zaproszenie do kolejnej rundy – Madrid Qualifier Race. Wyścig zaplanowano na 23 kwietnia. Awans na prawdziwą La Vueltę wywalczy 5 zawodników z najlepszymi czasami.

Zwycięzcy w nagrodę otrzymają wycieczkę na ostatni etap tegorocznej La Vuelty w Madrycie wraz z opłaconym hotelem (16-18 września). Tam powalczą o tytuł mistrza La Vuelta Virtual Grande Finale. Następnego dnia przejadą ostatni etap wyścigu przed peletonem. Nagroda obejmuje również możliwość śledzenie wyścigu ze strefy VIP i możliwość z najlepszymi zawodnikami. Pośród wszystkich uczestników rywalizacji rozlosowane zostaną nagrody – między innymi trenażer Zycle Smart ZDrive.

Rouvy chce walczyć z oszustwami

Jednocześnie Rouvy chce uniknąć sytuacji pojawiających się u konkurencji, czyli potencjalnych prób oszustwa.

ZOBACZ TEŻ: Poniósł konsekwencje za oszukiwanie na Zwift – koniec kariery PRO?

Na stronie znajdziemy informacje o polityce Fair Play. Każdy z uczestników musi w aplikacji Rouvy ustawić prawidłową i prawdziwą wagę oraz wzrost. Ekipa odpowiadająca za aplikację będzie weryfikowała informacje. Wybrani użytkownicy poproszeni zostaną o przesłanie zdjęć ustawień. – Będziemy regularnie monitorowali wyzwanie i wyścigi eliminując uczestników, którzy próbują oszukiwać – czytamy na stronie wyzwania.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze