Polski Związek Triathlonu ogłosił konkurs na organizatora mistrzostw Polski

Polski Związek Triathlonu ogłosił konkurs, który doprowadzić ma do wyłonienia organizatora zawodów o mistrzostwo Polski na dystansie średnim za rok 2022. 

W komunikacie, który Polski Związek Triathlonu zamieścił dzisiaj w Internecie, czytamy, że związek ogłasza konkurs na organizację mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie średnim. Termin nadsyłania ofert do 26 lipca.

Decyzja o zorganizowaniu konkursu została zapisana w uchwale nr 89 Polskiego Związku Triathlonu z dnia 22 lipca. Szczegóły procedury konkursowej, tj. ogólne zasady konkursu oraz kryteria wyboru ofert określone zostały w załączniku do uchwały.

Całkowite lub częściowe rozstrzygniecie konkursu nastąpi 27 lipca 2022 roku. Oferty należy składać drogą mailową na dwa adresy jednocześnie: [email protected] i
[email protected].

plansza PZTri dotycząca ogłoszenia konkursu na organizatora mistrzostw Polski na dystansie średnim
źródło: PZTri

Druga próba zorganizowania wyścigu o tytuł mistrza Polski na dystansie średnim

Pierwotnie mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie średnim miały odbyć się 17 lipca 2022 r. Podmiotem, który otrzymał od PZTri prawo do organizacji wyścigu w randze mistrzostw kraju (Elita/Pro, Age Group), był organizator zawodów JBL Triathlon Poznań. Niestety zły stan wody w Jeziorze Malta (zakwit sinic) sprawił, że organizatorzy poznańskiego triathlonu musieli odwołać konkurencję pływacką. 14 lipca związek i organizatorzy we wspólnym oświadczeniu poinformowali o zamianie triathlonu na duathlon. Była to w pełni zrozumiała, standardowa decyzja, którą trzeba było podjąć w zaistniałej sytuacji.

Jednak w tym samym oświadczeniu związek ogłosił coś, co dla wielu zawodników i obserwatorów było niezrozumiałe – odebrał rangę mistrzowską zawodom w Poznaniu. Było to o tyle dziwne, że nawet na zawodach o randze światowej zmiana rywalizacji z triathlonu na duathlon nie powoduje anulowania walki o tytuły. Związek zadecydował inaczej, a rozpisanie nowego konkursu jest pokłosiem decyzji z 14 lipca.

ZOBACZ TEŻ: JBL Triathlon Poznań – skąd to całe zamieszanie z MP?

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,097ObserwującyObserwuj
419SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze

The slider with the ID of 5 is empty.