Konopiska – poznaj z bliska. MP w sprincie. Relacja

0

W Konopiskach koło Częstochowy zostały w weekend rozdane medale Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie sprinterskim (przyp. 0,75-20-5) Zawody były podzielone na dwa starty (osobno kobiety i mężczyźni). O godzinie 11.00 na starcie stanęło 35 kobiet. Z wody wyszły dość zwartą grupą, z której szybko uformowały się dwa główne peletony kolarskie. W pierwszym z nich jechało 5 zawodniczek. Obyło się bez niespodzianek, jeśli chodzi o miejsca na podium. Wygrała Agnieszka Jerzyk. O trzynastej wystartowali panowie. O zwycięstwie zadecydował bieg i walka dwóch zawodników – Sylwester Kuster ścigał się z Przemkiem Szymanowski. Wygrał ten pierwszy.  Wyniki zamieściliśmy już wczoraj na Akademii Triathlonu. Dziś podsumowanie organizacyjne. Zapraszamy!

 

 

 

Plusy:

-miła i sprawna obsługa w biurze zawodów,

-dobra nawierzchnia i szeroka droga na trasie kolarskiej,
-duża ilość dywanów przy strefie zmian i dobiegach chroniąca stopy,
-widowiskowa część pływacka zawodów (trzeba to tylko wykorzystać),
-trasa biegowa oznaczona taśmami na całej długości,
– poziom sportowy startujących zawodników
– doping


Minusy:
-brak wody na trasie biegowej,
-nieoznaczona linia startu,

-tylko jedna łódka zabezpieczająca na pływaniu (skracanie trasy),

– catering po zawodach wręcz ukryty przed zawodnikami (żadnych oznaczeń)

 – -niebezpieczeństwo zderzenia z rowerami na biegu z uwagi na krzyżowanie się tras. Po wyjściu ze strefy T2 należało przebiec z powrotem przez środek trasy kolarskiej, omijając wcześniej znak drogowy stojący na środku trasy biegowej, która na dodatek w tym miejscu prowadziła lekko z górki.

 

{gallery}konopiska1{/gallery}

 

Meta oraz pętle biegowe znajdowały się ok. 1 km dalej niż strefa zmian oraz cała baza zawodów, więc z powodu zaangażowania w kibicowanie przy strefie zmian nie można było obserwować walki zawodniczek na mecie.  O godzinie 13.00 wystartowali mężczyźni. Dzięki kameralnej atmosferze zawodów, większości nie zdenerwował fakt, iż nie było miejsca na rowery dla wszystkich, 102 zawodników (zdjęcie na samej górze). Mówił o tym już wczoraj Sylwester Kuster w rozmowie z AT. Ale patrząc na to, jak ustawione były rowery w strefie zmian, oparte o barierki, trochę śmieszy ten fakt z uwagi na rangę zawodów – Mistrzostwa Polski.  Grunt, że zawodnicy mieli wspaniałe poczucie humoru, jak jeden z naszych rozmówców..

 

 

Cały czas problemy (nie tylko na tych zawodach) sprawia umowna linia startu, którą zawodnicy oczywiście przekraczają i ciężko jest potem wyegzekwować poprawne ustawienie.

Można zaryzykować stwierdzenie, iż kto miał wygrać, ten wygrał, jednak wyniki zawodów na pewno wypaczyła zbyt krótka trasa pływacka (ok. 600 m zamiast 750 m) oraz bojki wykonane z baloników, które były sukcesywnie omijane przez większą grupę zawodników, co można zaobserwować na filmie.

 

 

Walkę o złoto wśród mężczyzn stoczyli Sylwester Kuster i Przemek Szymanowski. Rywalizacja byłła pasjonująca i trwała do ostatnich metrów. Trzecią pozycję bronił od początku biegu Mateusz Kaźmierczak. Zawody ocenia 4-krotny Mistrz Polski na dystansie sprint Sylwester Kuster:

 

http://youtu.be/gtpViDrqbOs


Jeśli chodzi jeszcze o mocne strony tych zawodów, to z pewnością obiekt w Konopiskach ma potencjał, jest nowe centrum ośrodka sportu i rekreacji oraz duża przestrzeń. Uważam, że należy cieszyć się z faktu, iż nikomu nic się nie stało, szczególnie podczas krzyżowania się trasy biegowej z kolarską! Cieszy poziom sportowy zawodów i rywalizacja na trasie, które rekompensowały potknięcia organizacyjne.

 

{gallery}konopiska3{/gallery}

 

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here