Koronawirus uderza w organizację zawodów. Triathlon XTERRA bez zawodników spoza Tajwanu

XTERRA World Tour odwołuje Mistrzostwa Azji i Pacyfiku dla zawodników spoza Tajwanu. Zawody (triathlon, duathlon i bieg przełajowy) zaplanowane na 28 marca przybiorą lokalny wymiar, mimo że sprzedała się połowa miejsc ze znacznym udziałem zawodników zza granicy. Wszyscy, którzy zapłacili wpisowe mogą liczyć na zwrot pieniędzy lub przepisanie się na imprezę w 2021 roku.

„Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników i zawodniczek jest dla nas najważniejsze, dlatego konieczne było wyeliminowanie ryzyka związanego z podróżami międzynarodowymi zarówno dla tych sportowców, którzy pochodzą spoza Tajwanu, jak i dla lokalnej społeczności” – powiedziała Janet Clark, prezes XTERRA World Tour.

Xterra Asia-Pacific Championship to zawody składające się z: 1,5 km pływania, 26 km jazdy na rowerze MTB i 10 km biegu przez las Chihniuling.

Koronawirus uderza w organizację imprez masowych

Koronawirus COVID-19 rozprzestrzenia się na cały świat, a to może skutkować odwołaniem wielu imprez masowych. Jak podaje Washington Post, na liście odwołanych imprez sportowych, przełożonych lub znacznie ograniczonych znalazły się m.in.:

Maraton w Hong Kongu i towarzyszące biegi na krótszych dystansach (miał się odbyć 9 lutego)

Maraton w Tokyo zaplanowany na 1 marca (biegnie tylko elita)

Nagoya Women’s Marathon zaplanowany na 8 marca (biegnie tylko elita)

Bieg Gaoligong by UTMB

W tej chwili nie ma informacji o ewentualnym odwołaniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio i piłkarskich mistrzostw Europy 2020. Kilka dni temu MKOl ogłosił:

„Przygotowania do IO w Tokio są kontynuowane zgodnie z planem. Jednocześnie podejmujemy wszystkie możliwe środki przeciwko zagrożeniu koronawirusem”.

W Japonii na skutek zarażenia koronawirusem zmarło już prawie 700 osób. Do 15 marca odwołano wszystkie zaplanowane mecze piłkarskie.

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,300ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze