Kostera poprawił tam rekord świata. Polacy na listach startowych Bretzel Ultra Tri

Wczoraj we Francji rozpoczęły się zawody Bretzel Ultra Tri. To kolejny przystanek tegorocznego pucharu świata w ultratriathlonie. Na listach startowych mamy Polaków. Mateusz Wiśniewski rozpoczął już rywalizację w zawodach 3x Ironman w formacie one per day!

Bretzel Ultra Tri to trzecie tegoroczne zawody pucharu świata IUTA. Wcześniej mogliśmy śledzić zmagania w ramach Brasil Ultra Tri (gdzie trzy pierwsze miejsca zajęli Robert Karaś, Jurand Czabański i Rafał Godzwon), a także Double Ultra Triathlon Emsdetten, gdzie zwyciężyli Paweł Najmowicz i Anna Bednarczyk. Podczas Bretzl Ultra Tri w Colmar na starcie również grupa Polaków!

Mateusz Wiśniewski już na trasie

Impreza w Colmar rozpoczęła się od wyścigu 3x Ironman w wersji one per day (jeden dystans Ironman dziennie). Jest to pierwsza edycja tego wyścigu, a zawodnicy wystartują też w Bretzel na dystansach 2x Ironman i 5x Ironman w wersji jednego dystansu dziennie.

W tym pierwszym wyścigu pośród zawodników jest Mateusz Wiśniewski. Reprezentant Polski zakończył pierwszy dzień z czasem 11:03:00. Wyprzedził Richarda Junga, który zanotował czas 11:41:09.

Kilkanaście minut temu Polak dotarł do mety 2 dnia rywalizacji. Pełen dystans Ironman zajął mu tym razem 11:37:17. Polak jest więc na dobrej drodze do zwycięstwa w całych zawodach. Wyniki możecie śledzić w tym miejscu.

Polacy wystartują w 2x i 3x Ironman

W ramach Bretzel Ultra Tri w Colmar rozegrane zostaną również wyścigi 2x, 3x i 5x Ironman w wersji continuous (bez przerwy). Na dystansie podwójnego Ironmana wystartują Alicja Pyszka-Bazan, Marcin Kompa, Zbigniew Biskup, Marek Czapran oraz Tomasz Kmuk. Na dystansie potrójnego Ironmana Polskę reprezentuje Ewa Lalik-Trzetrzelewska.

ZOBACZ TEŻ: Alicja Pyszka-Bazan wystartuje w wyścigu ultra: „Najbardziej spontaniczna i szalona rzecz, jakiej się w życiu podjęłam!”

Zawody na dystansie podwójnego Ironmana rozpoczną się 29 czerwca i zakończą dzień później. W ten sam dzień wystartują zawodnicy wyścigu 3x Ironman. Wszystkie wyniki będzie można śledzić na stronie Bretzel Ultra Tri. Przypomnijmy, że to impreza szczęśliwa dla Polaków. Właśnie w Colmar rok temu Adrian Kostera ustanowił rekord świata na dystansie 5x Ironman.

Trasa zawodów w Colmar

Rywalizacja w Colmar rozpoczyna się od pływania na basenie 50 metrów, gdzie temperatura obniżona została do 25 stopni Celsjusza.

Odcinek rowerowy to płaska pętla o długości 8,7 km, która prowadzi częściowo przez las i obok winnic Waldeslust.

Bieg odbywa się na płaskiej pętli o długości 1,3 km.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,512ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane