Kristian Blummenfelt trenuje i testuje przed sezonem. „Wygrać w Paryżu i na Konie”

Kristian Blummenfelt przygotowuje się do swojego pierwszego startu w tym sezonie. Niedawno udał się na testy laboratoryjne. Przed igrzyskami będzie ścigał się zaledwie 2 razy. Czy powtórzy sukces z Tokio? Taki ma plan.

Kristian Blummenfelt będzie miał krótki, ale intensywny sezon. Wkrótce wystartuje w Jokohamie, później czeka go jeszcze jeden start, a następnym będą już igrzyska olimpijskie. Zawodnik mówi, że chciałby w tym sezonie powtórzyć sukces z Tokio, gdzie zdobył złoty medal. Pomóc mają kolejne testy, które norweska ekipa prowadzi w Bergen.

Czujniki na całym ciele

Pierwsze zawody WTCS tego sezonu zostały odwołane. Norweska drużyna wykorzystała ten czas na serię testów w Bergen. Jak mówi Kristian Blummenfelt, to dobra okazja, aby ponownie sprawdzić szereg danych.

Ten czujnik założę tam, z tyłu, ale skorzystamy też z tej tabletki oraz kilku czujników Core, które mam założone na całym ciele. Chcemy sprawdzić, jak w moim ciele wygląda transferowanie ciepła. To wszystko robimy oprócz normalnego profilu metabolicznego – wyjaśnia zawodnik.

Zobacz przygotowania i testy Blummenfelta:

Celem kilkudniowych testów było porównanie wyników z poprzednimi blokami testowymi. Blummenfelt miał nieco mniejszą moc na rowerze, co uznał wraz z trenerem za efekt dłuższej podróży po anulowanym pucharze WTCS. Wyniki pływackie zawodnik ocenił jako „najlepsze od czasów Tokio”.

Mamy też pomoc od teamu pływackiego. Jest taki gość ze Szwecji, który zajmuje się techniką. Filmował moje pływanie w tempie zbliżonym do wyścigowego. Dobrze będzie zobaczyć wyniki. Potrzebujemy każdej możliwej pomocy.

Powtórzyć sukces z Tokio

W jednym z innych filmów Blummenfelt powiedział, że jest dumny z tego, że osiągnął długofalowy zaplanowany cel, który ustanowił w 2010 roku – wygrał na igrzyskach w Tokio. Zawodnik wiedział też, że będzie umiał szybko przestawić się na dystans Ironman. W 2021 roku wygrał mistrzostwa świata w St. George.

Wtedy ktoś zapytał go, co jest „największym osiągnięciem w triathlonie”. Odpowiedział, że złoto olimpijskie oraz zwycięstwa w mistrzostwach świata IRONMAN na połówce i mistrzostwa na dystansie 70.3. Zrobił to, chociaż zajęło mu to nieco więcej niż rok. Teraz chce wygrać w Paryżu oraz na Konie.

W przeszłości był tylko jeden gość, który wygrał w ciągu roku złoto olimpijskie i MŚ na pełnym. Chcę zrobić to ponownie – mówi.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,388ObserwującyObserwuj
434SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze