Krzysztof Hadas trzeci na Laguna Phuket Triathlon

Krzysztof Hadas zajął 3 miejsce na Laguna Phuket Triathlon. Podium zapewnił sobie najszybszym odcinkiem biegowym tego dnia. Dystans 12 km pokonał w 40 min. 59 sek. (średnie tempo 3:25 min/km). Krzysztof na mecie miał niespełna 4 minuty straty do Michaela Raelerta GER i ponad 5 min. do zwycięzcy Ruedi Wild SUI. Za zajęcie trzeciego miejsca Krzysztof Hadas wygrał 4.900 zł.

Laguna Phuket Triathlon to egzotyczny, czyli zupełnie odmienny niż w naszym klimacie triathlon, który gości triathlonistów już od 26 lat. Tak jak w Europie Fuerteventura tak w Azji wyspa Phuket jest miejscem zgrupowań między innymi triathlonistów.

Wiele triathlonowych legend brało udział w tych zawodach: Jan Frodeno, Michael Raelert, Craig Alexander itd. Wybierając ten tropikalny kierunek możesz spodziewać się świetnej organizacji zawodów. Trasa rowerowa wiedzie przez liczne wzgórza, wioski i wąskie uliczki miasta. Trasa biegowa jest również wymagająca. Dystans jest nietypowy bo liczy 1,8 km pływania, 55 km roweru i 12 km biegu. A to wszystko w wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza.