„Sportowa rodzinka” – poczytaj dzieciom o triathlonie!

Sportowa rodzinka” to książka z wierszykami o różnych dyscyplinach sportu i zdrowym żywieniu. Przeczytasz w niej zabawne historie dotyczące triathlonu, biegania, pływania, jazdy rowerem. To fantastyczna lektura do wspólnego czytania razem z dziećmi wieczorem, przed snem, w czasie długiej podróży. Autorem wierszyków jest Maciej Musielak, autorem pięknych rysunków – Tomasz Samojlik.

Co znajdziecie w środku? Odpowiedzi na wiele ważnych dla dzieci pytań: Dlaczego pan Burak jest zdrowszy od pana Cukierka? Dlaczego zawsze warto grać fair play? Dlaczego sport jest jak pyszny tort?

Oczywiście nie mogło zabraknąć wierszyka o triathlonie, w którym czytelnik znajdzie podstawowe informacje o tej dyscyplinie sportu i przeniesie się na chwilę na zawody. Maciej Musielak w rymowanych wierszach opisuje nie tylko triathlon. W „Sportowej rodzince” znalazło się miejsce na: tenis, bieganie, piłkę nożną, wędrówki po górach, karate, rolki, narty i rower, a także pływanie!

Mam nadzieję, że książka przyniesie dużo radości nie tylko dzieciom. Rodzice mają szansę, poprzez wspólne czytanie z dziećmi na doskonałą zabawę i zaszczepienie w najmłodszych zainteresowania aktywnością ruchową i zdrowym stylem życia.

„W kuchni wielka awantura,

garnki bardzo niespokojne,

bo Cukierek i pan Burak

wyruszyli dziś na wojnę.

Pokłócili się… Oj, biada!

Wcale to nie jakiś żart!

Kogo bardziej jeść wypada

i kto z nich jest więcej wart.

(…)

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Sportowego i Naukowego, do którego należy Akademia Triathlonu.

wsin

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,318ObserwującyObserwuj
435SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze