Kto ma szanse na pudło w Gołdapi? Giełda nazwisk amatorów!

Właśnie rozpoczął się ostatni tydzień zapisów na Mistrzostwa Polski Amatorów, które zostaną rozegrane już 6 lipca w ramach czwartej edycji cyklu Garmin Iron Triathlon 2014. Po raz drugi amatorzy z całego kraju będą mogli sięgnąć po medale na dystansie ¼ Ironmana. Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw jest miasto Gołdap.  Start imprezy rozpocznie się w Jeziorze Gołdap, którego powierzchnia znajduje się na terenie dwóch państw – Polski i Rosji. Fakt ten w połączeniu z uzdrowiskowym charakterem miasta oraz warmińsko-mazurską florą i fauną daje gwarancję wspaniałych emocji podczas startu w niepowtarzalnym miejscu. Trasa kolarska ma zostać poprowadzona drogą wojewódzką nr 651 i będzie ona lekko pagórkowata. Bieg zostanie poprowadzony na płaskiej trasie i zostanie wytyczony na 3 pętlach z metą na tężniach.  „Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w imprezie o randze Mistrzostw Polski, która w tym sezonie odbędzie się w zupełnie nowej lokalizacji dla triathlonistów czyli w mieście Gołdap. Do Gołdapi poza sportową elitą, która będzie ścigać się o zwycięstwo w 4 etapie cyklu Garmina przyjadą najlepsi amatorzy z całego kraju i z pewnością będzie można obserwować wspaniałe widowisko.” – powiedział Marcin Florek z Labosport Polska. 

 

Na starcie zawodów w Gołdapi pojawią się znakomite nazwiska polskiego triathlonu m.in. Mikołaj Luft czy Krzysztof Augustyniak, a wśród kobiet o najwyższy stopień podium rywalizować będą m.in. Joanna Susmanek i Małgorzata Szczerbińska. W/w triathloniści są zawodnikami PRO w naszym kraju i nie biorą udziału w klasyfikacji Mistrzostw Polski Amatorów. Natomiast zawodników, którzy mają szanse sięgnąć po medal w swojej kategorii wiekowej przedstawiamy poniżej. 

 

Kat. 18-24 lat

Najmłodsza kategoria wiekowa jest najmniej przewidywalną kategorią. Podczas Mistrzostw Polski Amatorów duże szanse na medal w do 24 lat ma Paweł Chorolewski, który wygrał swoją kategorię w Ślesinie. W rywalizacji pań główną pretendentką do złota jest Marcelina Rosińska. 

 

Kat. 25-29 lat

W rywalizacji mężczyzn w kategorii 25-29 lat liderem wydaje się być Mariusz Pirek, który stanął na 2 miejscu podczas Garmin Iron Triathlon Piaseczno, a wśród kobiet liderką jest Olga Kowalska (Ziętek), która pomału zbliża się do polskiej elity na długich dystansach. 

 

Kat. 30-34 lat

Do walki o tytuł Mistrza Polski Amatorów staną  tacy zawodnicy jak Daniel Domirski, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na ostatniej edycji cyklu Garmin Iron Triathlon w Ślesinie, a jego głównym konkurentem będzie Jakub Kulesza, który właśnie w Ślesinie deptał mu po piętach. Magdalena Mieścicka, to zawodnicza, która stanęła na drugim stopniu podium do 34 lat podczas GIT Ślesin i to ona jest faworytką swojej kategorii wiekowej. 

 

{gallery}goldap_2014{/gallery}

 

Kat. 35-39 lat

Niezwykle mocno obsadzona jest także kategoria 35-39 lat, w której na złoto ostrzą sobie zęby dwaj klubowi koledzy z Labosport Team – Tomasz Pomierny triumfujący ostatnio w swojej kategorii w Ślesinie, a także Michał Majka zwycięzca tej kategorii w Piasecznie oraz srebrny medalista z ostatnich Mistrzostw Polski Age Group w Ełku, które zostały rozegrane na dystansie olimpijskim. Pośród pań, które znajdują się na liście startowej Mistrzostw Polski Amatorów można zakładać, że o medal z pewnością zawalczy Alaksanda Grądziel, która zajęła w tym sezonie 4 miejsce do 39 roku życia w Ślesinie. 

 

Kat. 40-44 lat

Na tej imprezie nie zabraknie również najlepszego jak do tej pory amatora w kraju – Marcina Koniecznego, który tydzień temu na „połówce” w Brodnicy uzyskał rewelacyjny wynik 4:09:24! W kategorii wiekowej 40-44 lata wśród kobiet duże szanse na medal ma równie znana w środowisku triathlonowym, ubiegłoroczna medalistka na dystansie 1/4IM Iwona Guzowska. 

 

Kat. 45-49 lat

Równie ciężko o medal będą mieli zawodnicy startujący w kategorii 45-49 lat. Na liście startowej można znaleźć takie nazwiska jak Wojciech Szeliga triumfator swojej kategorii w Piasecznie, a także Jakub Adamowicz, który był drugi do lat 49 w Ślesinie. Natomiast w walce kobiet o medal do 49 roku życia stanie Ewa Żukowska, lecz nie jest ona najstarszą uczestniczką Mistrzostw Polski Amatorów. 

 

Kat. 50-54 lat

Pod nieobecność Jacka Gardenera w Gołdapi, głównym pretendentem do tytułu w tej kategorii jest ubiegłoroczny złoty medalista Mistrzostw Polski Amatorów na dystansie 1/4IM – Jacek Cieszyński. Jacek zwyciężał również w swojej kategorii w Herbalife Triathlon Gdynia 2013 z czasem 4:51:33! Jak do tej pory w tej kategorii wiekowej nie zgłosiła się żadna kobieta. 

 

Kat. 55-59 lat

Klepacki Tomasz i Strześniewski Marek to dwa nazwiska, o których nie można zapomnieć podczas Mistrzostw Polski Amatorów. Ci dwaj zawodnicy stali na podium podczas GIT Piaseczno i z pewnością powalczą o tytuł w Gołdapi. Najstarszą zawodniczką w Gołdapi będzie Ewa Najder, która powalczy o zwycięstwo w rywalizacji do 59 roku życia. 

 

Kat. 60-64 lat

W tej kategorii największe szanse na zwycięstwo patrząc na poczynania w sezonie 2014 mają Mączyński Czesław i Pomastowski Grzegorz. Jak do tej pory w tej kategorii wiekowej nie zgłosiła się żadna kobieta. 

 

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na www.irontriathlon.pl . Przypominamy, że na Mistrzostwa Polski Amatorów można zgłosić się tylko do 24 czerwca 2014 roku! Zapraszamy także do zapisywania się finałowy etap cyklu Garmin Iron Triathlon, który zostanie rozegrany 19 lipca 2014 roku w Górznie.

 

Zapraszamy do zabawy, w której do wygrania jest pakiet startowy na zawody Garmin Iron Gołdap 2014. Wystarczy w komentarzu pod artykułem wytypować czas zwycięzcy i zwyciężczyni najbliższych zawodów Garmin Iron Radków. Wystarczy podać czas w następującej formie:

 

Mężczyzna: hh:mm:ss

Kobieta: hh:mm:ss

 

 

Powiązane Artykuły

9 KOMENTARZE

  1. Do Mlody: utworz Akademie Traitlonu Junior, bedziesz mogl propagowac i nie pisac pisac o celebrytach. Na pewno zapotrzebowanie na taka Akademie jest bardzo duze, a Ty nic nie robisz. tylko siedzisz, zgrzedzisz i narzekasz!

  2. Panie zazenowany . Wiem kim jesteś. To ze sam bierzesz $ ze związku za swoją marną robotę nie upoważnia cię do obrazy innych.

  3. Silna obsada w M – 40 – 44 szczególnie marsjanin Marcin Konieczny z którym mało kto ma szanse ;-(

  4. Z tego co wiem i wielokrotnie było powtarzane celem Akademii Triathlonu jest między innymi propagowanie naszej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży. 14 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików, a na stronie nie ma żadnej informacji!!! Jak na razie propaguje się tu tylko informacje związane ze sportem amatorskim oraz publikowanie obszernych felietonów celebrytów, a informacja o sporcie młodzieżowym czy rangi MP jest znikoma lub żadna. Coś tu jest nie tak…
    Ale nic się nie poradzi na to, że na amatorach można najwięcej zarobić.

    Pozdrawiam
    Zażenowany triathlonista

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,292ObserwującyObserwuj
431SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze