#breaking1h50min – kto powalczy o 10.000 zł w Elblągu?

Garmin Iron Triathlon po raz pierwszy zagościł w Elblągu w 2016 roku i od tego czasu ta lokalizacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zawodników i kibiców. Niesamowicie szybka i atrakcyjna trasa, krótkie dobiegi do strefy zmian oraz centrum zawodów zlokalizowane w sercu Starego Miasta sprawiają, że elbląska edycja Garmin Iron Triathlon to nie tylko bardzo widowiskowe zawody, ale także doskonałe miejsce do bicia życiówek. W tym roku na zawodników czekają nie tylko zmiany w trasie, ale także bonus dla zawodników, którym uda się ukończyć zawody w czasie poniżej 1:50:00 h (w przypadku mężczyzn) oraz 2:00:00 h (w przypadku kobiet).

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla tych, którzy wystartują w Elblągu na dystansie 1/4 IM. Będzie nią nagroda finansowa w wysokości 10.000 zł, przyznana zawodnikowi, który pokona dystans 1/4 IM podczas Garmin Iron Triathlon Elbląg na atestowanej trasie w czasie 1:49:59 albo szybciej lub zawodniczce, która pokona dystans 1/4 IM w czasie 1:59:59 lub szybciej. W przypadku, gdy podczas zawodów w/w czasy osiągną zarówno mężczyzna, jak i kobieta nagroda zostanie podzielona. Jeżeli podany czas pobije dwóch lub więcej mężczyzn, to nagroda przypadnie najszybszemu z nich. To samo dotyczy kobiet. Nagroda przewidziana jest wyłącznie dla obywateli Polski.

Cykl Garmin Iron Triathlon cały czas się rozwija, dlatego organizatorzy wprowadzają udogodnienia. Podczas tegorocznej edycji cyklu w Elblągu pojawi się kilka nowości. Przede wszystkim zmianie ulegnie trasa pływacka.

Zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM – popłyną tylko z prądem! Start odbędzie się z wody w okolicach mostu przy Al. Wyszyńskiego. Wyjście z wody będzie zlokalizowane tuż za Mostem Wysokim. Triathloniści, którzy mierzyć się będą z dystansem 1/4 IM aż 70% trasy pływackiej pokonają z prądem. Zawodnicy wystartują z wody w okolicach mostu przy Al. Wyszyńskiego, miną Most Wysoki, przepłyną pod Mostem Niskim, za którym znajdować się będzie nawrót. Startujący na „połówce” – 1/2 IM rozpoczną rywalizację przy Moście Wysokim i będą mieli do przepłynięcia dwie pętle.

Modyfikacja etapu pływackiego to nie jedyna zmiana, która wpłynie na szybkość trasy w Elblągu. Wsłuchując się w opinie wyrażane przez startujących organizatorzy zmieniają również trasę biegową. Charakterystyczna dla elbląskiej starówki kostka brukowa zostanie ograniczona do minimum. Dotychczas triathloniści mieli z nią do czynienia aż na 40% etapu biegowego. W tym roku udział tej nawierzchni w trasie biegowej wyniesie tylko 14%. Dodatkowo wydłużona zostanie również pętla biegowa z 2,64 km do 5,275 km, więc zawodnicy startujący na 1/8 IM będą mieli do przebiegnięcia tylko jedną pętlę, na 1/4 IM dwie, a na 1/2 IM – cztery. Nowa trasa biegowa Garmin Iron Triathlon Elbląg prowadzić będzie ulicami: Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wapienną, Zamkową, Drzewną, Rycerską, Robotniczą, Browarną do Ronda Solidarności przed którym nastąpi nawrót. Powrót ulicami: Browarną, Nową 2, Skwerem Ofiar Sprawy Elbląskiej, Nową 1, Stoczniową, Starym Rynkiem i Mostową. Warto również dodać, że trasa biegowa i kolarska będzie posiadać atest, co da 100% gwarancję pokonanego dystansu.

Michał Kalbarczyk/Maratomania.pl

Cały czas trwają zapisy na zawody w Elblągu i cały cykl Garmin Iron Triathlon 2018! Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.irontriathlon.pl. Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie! Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu imprezy: www.facebook.com/irontriathlon/.

 

 

 

Powiązane Artykuły

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane