Kto rozbije kaszubski bank? 20 tysięcy zł w puli nagród Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018!

W nadchodzącym sezonie triathloniści startujący w Garmin Iron Triathlon, będą mieli okazję już po raz czwarty rywalizować w pięknych, kaszubskich okolicznościach przyrody. Podczas tegorocznej edycji cyklu triathloniści zagoszczą w Stężycy, by ścigać się na doskonale przygotowanej trasie i poczuć specyficzny klimat, jaki oferuje malownicza Szwajcaria Kaszubska. Dla rywalizujących na dystansie 1/4 IM organizatorzy przygotowali pulę nagród wynoszącą 20.000 zł!

Kaszubska edycja Garmin Iron Triathlon 2018 to bez wątpienia pozycja obowiązkowa nie tylko dla amatorów, ale także najlepszych polskich zawodników. W tym roku organizatorzy przygotowali wyjątkową zachętę dla elity w postaci nagród finansowych dla kobiet i mężczyzn rywalizujących na dystansie 1/4 IM w kategorii OPEN! Zwycięzcy otrzymają po 5.000 zł. Na zawodników, którzy ukończą zawody na 2 miejscu będzie czekała nagroda w wysokości 3.000 zł, a tym na najniższym stopniu podium przypadnie kwota 2.000 zł.

Stężycę, która od kilku lat gości cykl Garmin Iron Triathlon, charakteryzują przede wszystkim piękno krajobrazu i doskonała lokalizacja! Jednak dobry dojazd to nie wszystko. Organizatorzy cyklu dbają przede wszystkim o to, aby same zawody były jak najbardziej atrakcyjne dla zawodników i kibiców. Podczas pierwszego lipcowego weekendu Kaszuby będą oblegane przez triathlonistów i ich rodziny oraz kibiców chcących śledzić zaciętą sportową rywalizację. Jednak o wyjątkowości tego miejsca decydują nie tylko sportowe zmagania, ale również regionalne atrakcje. Wszystkim, którzy 1 lipca przybędą do Stężycy organizatorzy zagwarantują znakomitą zabawę w lokalnym klimacie. Zawodnikom podczas poszczególnych etapów przygrywać będą kaszubskie kapele. W każdym zakątku zawodów znajdować się będą doskonali muzycy w kaszubskich strojach, którzy prezentować będą skarby muzyki tego regionu. W ramach specjalnie przygotowanej strefy EXPO swe wyroby prezentować będą Koła Gospodyń Wiejskich z terenów całej gminy Stężyca oraz artyści ludowi. Podczas zawodów Garmin Iron Triathlon w sercu Kaszub nie może również zabraknąć akcentów tradycyjnej kaszubskiej kuchni. Dzień przed zawodami, w sobotę 30 czerwca, zawodnicy będą mieli okazję skosztowania lokalnych specjałów podczas niepowtarzalnego, kaszubskiego Pasta Party. Również dzień przed triathlonem w Stężycy, 30 czerwca, odbędą się pierwsze w tej części kraju zawody w formule swimrun. Podczas Garmin Swimrun Series Stężyca 2018 zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na trzech dystansach: 5 km i 10 km indywidualnie oraz 25 km tylko zespołowo. Zawody swimrun mogą być doskonałym przetarciem przed niedzielnym Garmin Iron Triathlon.
Szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie Garmin Swimrun Series Stężyca 2018.

Z myślą o komforcie startujących w ramach poszczególnych etapów tegorocznego cyklu, na trasach zostały wprowadzone modyfikacje i udogodnienia mające na celu zapewnienie maksymalnego komfortu triathlonistom. Zmiany zostały wprowadzone również na trasie edycji w Stężycy.

W ramach Garmin Iron Triathlon Stężyca 2018 zwodnicy rywalizować będą na dwóch dystansach: 1/8 IM, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu oraz na 1/4 IM, gdzie do pokonania jest 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu.
Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Raduńskim, następnie zawodnicy pokonają dobieg do T1. Pierwszą zmianą jest skrócenie dobiegu do strefy zmian. Podczas tegorocznych zawodów strefa zmian usytuowana będzie na stadionie, co sprawi, że odległość do niej będzie krótsza o 200 m niż w latach ubiegłych. Następnie triathloniści będą mieli do pokonania szybką trasę kolarską z bardzo dobrą nawierzchnią, która przebiegać będzie między innymi przez słynną Bramę Kaszubską.
Najważniejsza zmiana dotyczy jednak etapu biegowego. Pętla biegowa zostanie wydłużona do 5,275 km co spowoduje, że zawodnicy rywalizujący na dystansie 1/8 IM będą mieli do pokonania wyłącznie jedną pętlę, a na dystansie 1/4 IM dwie pętle. W wyniku tej modyfikacji triathloniści pokonają zdecydowanie mniej zakrętów, niż podczas poprzednich edycji, a większość etapu biegowego zostanie poprowadzona po asfalcie. Ponad kilometr trasy będzie poprowadzony urokliwą leśną ścieżką biegnącą wzdłuż Jeziora Raduńskiego, co z pewnością doda uroku rywalizacji w Stężycy.

Cały czas trwają zapisy na zawody w Stężycy oraz na cały cykl Garmin Iron Triathlon 2018! Aby wziąć udział w zawodach wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów: www.irontriathlon.pl. Wszystkich pozostałych zachęcamy do kibicowania triathlonistom na trasie! Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu imprezy: www.facebook.com/irontriathlon/.

 

 

 

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,501ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane