Kto wygra Hawaje? Piotr Sauerland typuje zwycięzców.

0

Na kilkadziesiąt godzin przed startem Mistrzostw Świata na Hawajach trwają ostatnie przygotowania. W momencie, kiedy piszę te słowa, w Kona zawodnicy wstawiają rowery do strefy zmian. Przed momentem rozmawiałem z Piotrem Sauerlandem, którego zawodnicy będą startować w zawodach. Pogoda doskonała. Ocean faktycznie jest spokojny – w przenośni i dosłownie. Ale to są Hawaje, więc jutro może być wiatr i fale. Trzymamy kciuki za zawodników z Polski. A kto powalczy o zwycięstwo? Faworytów jest kilka, faworytka tylko jedna – mówił mi Piotr Sauerland. Ale wyścig na dystansie Ironman nigdy nie jest oczywisty, nawet najlepiej przygotowany zawodnik może popełnić błąd, który bezlitośnie zemści się na konkretnym etapie wyścigu. W krótkiej rozmowie zapytałem Piotra o zawodników Sauerland Team, a także o to, kto jego zdaniem powalczy o podium.

 

{enclose sauer_hawaje_2012.mp3}

 

Na “chwilę” przed startem zawodnicy mają krótkie, pobudzające treningi, ale za to w jakim otoczeniu i w jakim towarzystwie?! Pływanie 4×50 metrów w Oceanie Spokojnym ze sparingpartnerami, którzy od urodzenia mją płetwy, to prawdziwe wyzwanie.

 

{gallery}sauerland_hawaje_2012{/gallery}

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here