Kto z Polaków wystartuje na IRONMAN 70.3 Poznań? [listy startowe]

Przed nami ostatnia w tym sezonie impreza słynnej marki z kropką nad „m” w Polsce. Za niecałe dwa tygodnie triathloniści stawią się w stolicy wielkopolski, by ścigać się o „ironmanowskie” podium oraz medale mistrzostw Polski na dystansie średnim podczas IRONMAN 70.3 Poznań.

Wiele czasu nie pozostało, by przygotować się do startu jednej z tegorocznych największych imprez triathlonowych w naszym kraju. Dokładnie 4 września wszyscy uczestnicy IRONMAN 70.3 Poznań spotkają się nad Jeziorem Kierskim, gdzie po raz kolejny w historii triathlon odciśnie swoje piętno.

To tam bowiem pierwszy raz w Polsce wybrzmiał sygnał oznaczający początek triathlonowej rywalizacji. Po 38 latach ponownie nad brzegiem tego samego jeziora staną zawodnicy, na których czekać będzie dystans 70.3 oraz 51.50.

Nie możemy zapomnieć o tym, że to podczas tej imprezy rozdane zostaną krążki mistrzostw Polski na dystansie średnim. Po „incydencie” ze słabym stanem wody w Malcie JBL Triathlon Poznań stracił mistrzowską rangę, która finalnie pozostała w tym samym mieście — z tym że trafiła ona do rąk innego organizatora.

Kto z Polaków „zgarnie” medal MP?

Wczoraj pojawiła się oficjalna lista startowa uczestników PRO na IRONMAN 70.3 Poznań. Widnieje na niej 51 nazwisk, na które składa się 33 mężczyzn oraz 18 kobiet. Wśród nich jest ośmioro triathlonistów z Polski – w tym tylko jedna polska zawodniczka.

Jest to Paulina Kotfica, która przez kilka miesięcy w tym sezonie była rekordzistką Polski na dystansie średnim (jej rezultat poprawiła Aleksandra Jędrzejewska podczas IRONMAN 70.3 Gdynia). W tym sezonie Kotficy udało się m.in. stanąć na najwyższym stopniu podium na imprezie IRONMAN w Warszawie (to wtedy ustanowiła rekord) czy zająć 2. miejsce na zawodach Challenge Gdańsk.

Jednym z głównych faworytów do podium wśród mężczyzn jest bez wątpienia tegoroczny wicemistrz Europy na dystansie długim Robert Wilkowiecki. Ciekawostką jest to, że podczas tej samej imprezy (IRONMAN 70. Warsaw), tak jak Paulinie Kotficy i jemu udało  się zwyciężyć oraz ustanowić nowy rekord kraju na tym samym dystansie.

Kolejnym Polakiem na liście jest Kacper Stępniak. W tym sezonie jest on bez wątpienia najbardziej wszechstronnym zawodnikiem – udało mu się zdobyć medale MP na dystansie supersprint, sprint, zająć miejsca w TOP4 na zawodach marki IRONMAN i Challenge na dystansie średnim oraz zwyciężać na duathlonach (złoto MP na sprincie, 1. miejsce na średnim w Poznaniu).

Na poznańskiej trasie nie zabraknie również Tomasza Szali, Tomasza Brembora broniącego swój tytuł mistrza Polski sprzed roku, Miłosza Sowińskiego i Piotra Ławickiego. Na liście znajduje się również Jacek Krawczyk. Na zawodach w Gdyni jednak miał on wypadek podczas części kolarskiej, dlatego jego start w Poznaniu stoi pod znakiem zapytania.

ZOBACZ TEŻ: Międzynarodowa obsada i dwa dni emocji podczas Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska

Stojanovic i Santimaria jednymi z rywali Polaków

Poza triathlonistami PRO z naszego kraju zobaczymy również kilkudziesięciu zawodników spoza naszych granic. Są wśród nich ci, których mieliśmy już szansę obserwować w Polsce wcześniej, na trasach innych zawodów.

Wśród tej grupy jest m.in. pochodzący z Ukrainy Sergiy Kurochkin, który ściga się dla klubu GVT BMC Świebodzice. W swojej karierze udało mu się zdobyć m.in. tytuł mistrza Europy w aquathlonie (2018 rok) oraz stanąć na trzecim stopniu podium podczas tegorocznej edycji IRONMAN 70.3 Warsaw.

O zwycięstwo z pewnością zawalczy także Ognjen Stojanic z Serbii. W tym roku dzielił on podium w Warszawie z Wilkowieckim i Kurochkinem, stąd też możemy oczekiwać kolejnej emocjonującej rywalizacji wśród tej trójki zawodników.

W grupie kobiet PRO znaną nam zawodniczką jest, chociażby Margie Santimaria pochodząca z Włoch. To jej udało się zwyciężyć podczas zawodów Challenge Gdańsk, kiedy to pojawiła się na mecie nieco ponad 7 minut przed drugą tego dnia Pauliną Kotficą.

IRONMAN 70.3 Poznań już za chwilę!

Jeśli jesteście zainteresowani tym, by zapoznać się z pełną listą startową PRO na poznańskie zawody, wystarczy wejść na stronę ironman.com, a następnie kliknąć zakładkę Start Lists.

Wszystkie dwa wyścigi, zarówno 70.3, jak i 51.50 odbędą się w niedzielę 4 września. Start krótszego z dystansów zaplanowany jest na godzinę 8:00 (rolling start). Uczestnicy „połówki” zaś dołączą na trasę o godzinie 9:30 (rolling start).

Pełny harmonogram wydarzenia oraz wszelkie inne informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na ironman.com.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane