Która z pań będzie dziś pierwsza? Hawaje 2014

2

Za kilka godzin największe triathlonowe wydarzenie w roku – Mistrzostwa Świata Ironman Hawaii. Po południu na naszej stronie pojawi się specjalny artykuł, z którego zostaniecie przekierowani na czat i transmisję w jednym. Będziemy, jak co roku, oglądać, komentować, wspólnie emocjonować się wyścigiem i typować zwycięzców. Zaczynamy dziś o godzinie 18.00. Ci, którzy razem z nami będą ogladać i komentować zawody, będą mogli wylosować nagrody książkowe: “Maratończyk” – Bill Rodgers, “Trening z miernikiem mocy” – Joe Friel i “Tajemnica Zwycięstwa” – Rich Froning”. Przypominamy, że można jeszcze oddawać głosy w konkursie, w którym do wygrania jest rower Fuji Feater Single speed model 2015. Konkurs zamykamy tuż przed godziną 20.00, a więc chwilę po zakończeniu etapu pływackiego. Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie, wytypuj nazwiska i czasy zwycięzców Ironman Hawaii 2014, wpisując swoje propozycje w komentarzu pod TYM artykułem. 

 

Kilka dni temu przedstawialiśmy sylwetki zawodników PRO, którzy w rożnych rankingach pojawiają się jako pretendenci do tytułu Mistrza Świata. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam ranking 5 kobiet, które naszym zdaniem powalczą o podium. 

 

 

5. Caroline Steffen, 36 lat.


steffen


Uwzględniona w wielu rankingach, ale podkreśla się również to, że być może najlepszą szansę na zwycięstwo na Hawajach miała w 2012 roku, kiedy na Big Island nie pojawiła się już Chrissie Wellington. Steffen była druga. Trenowała u trenera legendy, który doprowadził Chrissie Wellington do mistrzostwa, ale drogi z Brettem Suttonem rozeszły się, a szwajcarska triathlonistka przeniosła się pod skrzydła byłego, dwukrotnego Mistrza Świata – Chrisa McCormacka. Wygrała Ironman Melbourne, ale w Roth przegrała aż 10 minut z Mirindą Carfrae. Nie zapominajmy jednak, że Steffen dwukrotnie stawała na podium na Hawajach i jest dwukrotną mistrzynią świata na dystansie długim ITU.

 

 

4. Liz Blatchford, 34 lata.


liza


Australijska gwiazda triathlonu. Dobrze pływa – w ubiegłym roku wyszła z wody 5. Odrobiła jeszcze jedną pozycję na rowerze i poprawiła na biegu, meldując się na mecie trzecia. Jej czas – 9:03:35 mógł być lepszy, ale Blatchford spędziła 4 minuty w namiocie kar za śmiecienie na trasie!

 

 

3. Rachel Joyce, 36 lat.


joyce


Brytyjska triathlonistka, która w ubiegłym roku była druga. Wspaniale walczyła na odcinku rowerowym, odrabiając 6 pozycji i kończąc ten etap po 4h 55 minutach na pierwszym miejscu! Jej trenerem jest sześciokrotny Mistrz Świata z Hawajów – Dave Scott. Joyce ma na swoim koncie również Mistrzostwo Świata na długim dystansie ITU.

 

 

2. Daniela Ryf, 27 lat.


ryf


Młoda i zdolna, wygrała w tym roku tyle, że jeśli będzie w Kona pierwsza, to zapisze się w historii jako jedna z nielicznych, która w jednym roku ma na koncie tyle złotych medali na tak znaczących imprezach. Brett Sutton – nazwisko trenera mówi samo za siebie. Spod jego skrzydeł wylatują naprawdę wspaniałe zawodniczki. Daniela Ryf jest najmłodszą zawodniczką wśród elity kobiet. W tym roku wygrała już w swoim rodzinnym kraju Ironman Switzerland, a później zgarnęła złoto na Mistrzostwach Europy Ironman 70.3 Wiesbaden, poprawiła wygraną na Ironman Copenhagen (8:53) i pokazała klasę w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3. Czy postawi kropkę nad “i” na Hawjach? Patrząc na jej obecny sezon, można powiedzieć, że jest mistrzynią regeneracji. Jeżeli jest dziś w pełni wypoczęta, możemy być świadkami spektakularnego zakończenia sezonu w jej wydaniu.

 

 

1. Mirinda Carfrae, 33 lata, Australia


mirind


Czy powtórzy sukces swojego kolegi Craiga Alexandra czy Chrissie Wellington? Czy wygra drugi raz z rzędu, a póniej trzeci? Ma “tylko” 33 lata, a więc jeszcze co najmniej 4-5 lat szybkiego ścigania przed nią. W tym roku już raz triumfowała na ważnej imprezie w Roth. W Kona stawała na podium już pięć razy! Dwa razy złoto (2013, 2010), dwa razy srebro (2009, 2011) i raz brąz (2012). W Mistrzostwach Ironman 70.3 ma dwa medale – srebro z 2007 i brąz z 2006. W swojej kolekcji ma również srebro w Mistrzostwach Świata na długim dystansie ITU.

Podoba Ci się jak i o czym piszemy?     
Założyciel i Redaktor Naczelny Akademii Triathlonu. Triathlon uprawiam amatorsko od 2009 roku. Startuję głównie na dystansach Ironman 70.3 oraz Ironman. Moje najlepsze zawody to: 4h 30 minut w IM 70.3 Haugesund w Norwegii i kwalifikacja na MŚ w Las Vegas (roll down z 16 miejsca) i 10h w pełnym Ironmanie w Kopenhadze. W latach 2016-2019 byłem redaktorem naczelnym Business Insider Polska - serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Czyta go ponad 5 mln internautów. 2001 - 2016 byłem dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Pracowałem m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej, szef informacji, prowadzący "Poranek TOK FM”. Przez 6 lat byłem związany z TVN24, gdzie prowadziłem magazyn "Polska i Świat”. Byłem również gospodarzem takich programów jak: "Magazyn 24 godziny", "Cały ten świat", "Serwisy informacyjne". 8 listopada 2018 roku, na rynku ukazała się moja pierwsza powieść biograficzna pt.: "Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą", która po miesiącu wskoczyła na listę bestsellerów Empiku. Do dziś sprzedano ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Książka opowiada o losach Jerzego Górskiego - legendy polskiego triathlonu. 29 października ukazała się moja druga powieść biograficzna pt.: "Szlag mnie trafił", opowiadająca losy Moniki Michalak, która przeżyła skomplikowany udar pnia mózgu. Obecnie pracuję nad książką o Robercie Karasiu - mistrzu świata i rekordziście na dystansach Double i Triple Ironman.

2 KOMENTARZE

  1. Porównując artykuł PRO kobiet do PRO mężczyzn uważam, że artykuł nie jest rzetelnie wykonany. Zastanawiam się co jest przyczyną takiego podejścia do kwestii kobiet w triathlonie? Pozdrawiam zniesmaczony tomtom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here