Kuba Gajda z awansem do finału pucharu Europy juniorów w Caorle!

W ten weekend we włoskim Caorle rozgrywane są zawody pucharu Europy. Wczoraj do rywalizacji przystąpili juniorscy reprezentanci Polski. Kuba Gajda awansował do dzisiejszego finału!

ZOBACZ TEŻ: Reprezentanci Polski wystartują w Pucharze Europy. Kogo zobaczymy w Caorle? 

Wczoraj we włoskim Caorle rozpoczęła się rywalizacja w ramach pucharu Europy juniorów. Na początku zawodnicy musieli przejść kwalifikacje do dzisiejszego finału. Pośród juniorów Polskę reprezentowali Jakub Gajda oraz Karol Armuła. W rywalizacji juniorek o awans do sobotniego wyścigu walczyła Karolina Szalast.

Juniorzy startowali w 4 seriach. Z każdej awansować miało 7 zawodników plus 2 zawodników z najlepszymi czasami. Jako pierwszy z Polaków na starcie stanął Kuba Gajda. Po pływaniu zajmował 15. miejsce, ale na rowerze poprawił swoją pozycję i walczył o bezpośredni awans. Ostatecznie uplasował się 5. miejscu i wywalczył bezpośredni awans do finału.

Karol Armuła i Karolina Szalast poza finałem

Karol Armuła startował w ostatniej serii półfinałowej. Polak po pływaniu zajmował 19. miejsce. Na rowerze awansował o kilka pozycji, ale ostatecznie zajął 16. miejsce. Do awansu do finału zabrakło mu około 30 sekund.

W rywalizacji juniorek prowadzone były trzy serie półfinałowe. Z każdej awansować miało po 9 zawodniczek, a także 3 z najlepszymi czasami. Niestety Karolina upadła podczas wbiegania do wody, chociaż później nadrobiła cenna sekundy. Straciła jednak trochę czasu na dobiegu do roweru, który ukończyła na 25. miejscu. Ostatecznie zajęła 28. miejsce. Wszystkie wyniki juniorskie znajdziesz w tym miejscu.

Polacy w rywalizacji Elity kobiet i mężczyzn

Finał juniorów rozegrany zostanie o 14:30. Do rywalizacji przystąpi 31 zawodników, którzy walczyli będą o jak najwyższe pozycje. Dzisiaj w Caorle wystartują również reprezentanci Polski, którzy powalczą w wyścigach Elity mężczyzn i kobiet pucharu Europy.

O godzinie 16:00 rozpocznie się wyścig Elity kobiet, w którym walczyły będą Zuzanna Sudak, Matylda Wojakiewicz, Józefina Młynarska oraz Magdalena Sudak. W wyścigu mężczyzn, który rozpocznie się 18:00, startują Michał Oliwa, James Kadziak oraz Kamil Kulik.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane