Kultowe zawody Garmin Iron Triathlon Ślesin w najbliższą niedzielę!

Druga edycja tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon odbędzie się już w najbliższą niedzielę 3 czerwca w Ślesinie. Ta urokliwa miejscowość już po raz szósty będzie gościć triathlonistów z całej Polski. Na listach startowych znajdują się nazwiska blisko 1000 zawodników, a wśród nich między innymi: Roberta Wilkowieckiego, Macieja Bodnara czy Filipa Przymusińskiego. Na chcących wystartować w Ślesinie czekają ostatnie wolne miejsca!

fot.Piotr Naskrent/Maratomania.pl

Zawody w Ślesinie to druga po Płocku impreza cyklu Garmin Iron Triathlon 2018. Niewielki Ślesin już szósty raz będzie gospodarzem jednego z etapów cyklu, a jego lokalizacja, ciekawa trasa i doskonała atmosfera sprawiają, że co roku zjeżdżają tu tłumy triathlonistów. W tym roku tradycyjnie będą mieli oni do wyboru jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). W Ślesinie kolejny raz odbędą się Mistrzostwa Teamów, do których mogą się zgłosić każdy formalny lub nieformalny klub lub drużyna. Specjalna klasyfikacja wyłoni najlepszego zawodnika i zawodniczkę danego klubu. W sezonie 2017 swoje mistrzostwa przeprowadziły kluby: Kuźnia Triathlonu, GVT Triathlon Team i Labosport Team.

Garmin Iron Triathlon to również zawody sztafet. Na obu dystansach istnieje możliwość rywalizacji w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą triathlonowi będą zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids. Najmłodsi mogą wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) i 1000 m (12-15 lat).

W stosunku do lat ubiegłych trasa pozostaje bez zmian. Etap pływacki odbędzie się w Jeziorach: Ślesińskim oraz Mikorzyńskim. Następnie triathloniści pojadą szybką trasą kolarską, która będzie miała swój początek na ulicy Żwirki i Wigury, a dalej przez miejscowości: Helenowo, Marianowo, Ostrowąż, Biskupie i Sarnowa Kolonia. Strefa zmian usytuowana będzie na Rynku. Trasa biegowa poprowdzona będzie ulicą Piaski, Krótką, Nowowiejską, Żwirki i Wigury, Wodną i dalej promenadą wzdłuż Jeziora Mikorzyńskiego, aż do nawrotu zlokalizowanego w Parku Miejskim.

Nowością w tegorocznej, ślesińskiej edycji będzie rolling start, co pozwoli zminimalizować efekt tzw. „pralki” na początkowym etapie rywalizacji pływackiej. Będzie to pierwszy „rolling start” w historii cyklu Garmin Iron Triathlon.

fot.Pawel Naskrent/Maratomania.pl

W samym sercu zawodów – w Parku Miejskim usytuowane będą: biuro zawodów, strefa finishera, catering, atrakcje dla dzieci oraz strefa EXPO, w której można zapoznać się ofertą przygotowaną przez partnerów cyklu. Impreza w Ślesinie za każdym razem cieszy się ogromną popularnością również wśród kibiców, którzy dopingują sportowców na trasie, tworząc doskonałą atmosferę, co sprawia, że udział w tej imprezie to ogromna przyjemność, co podkreślają sami zawodnicy.

Po zawodach w Ślesinie czekają nas kolejne emocje: w Elblągu (17 czerwca), Stężycy (1 lipca), Piasecznie (14-15 lipca), Gołdapi (12 sierpnia). Finał cyklu 2018 odbędzie się 25 sierpnia w Augustowie.

Na listach startowych zostały ostatnie wolne miejsca. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.irontriathlon.pl. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej zawodów: www.irontriathlon.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/irontriathlon/.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,509ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane