Kuriata znów najlepsza na 1/8 IM, Bodnar wygrywa 1/4 IM! [Wyniki GIT Syców]

W tym tygodniu zawody Garmin Iron Triathlon odbywały się w Sycowie. Zawodnicy mieli tam wystartować na trzech dystansach. Na dystansie 1/8 IM klasę znów pokazała Zofia Kuriata. Maciej Bodnar nie dał szans rywalom na 1/4 IM.

Tydzień temu zawodnicy rywalizowali podczas Garmin Iron Triathlon w Skierniewicach. Dzisiaj wystartowali w Sycowie (województwo dolnośląskie), a zawody rozgrywano na dystansach 1/8 IM, 1/4 IM oraz 1/2 IM.

Kozak wygrywa na 1/8 IM

Pośród mężczyzn na najkrótszym dystansie w Sycowie najlepszy okazał się Karol Kozak. Zawodnik TriWise ukończył wyścigu z czasem 01:04:35, wyprzedzając kolejnego Piotra Szczęśniaka o 5 sekund. Na 3. miejscu uplasował się Marcin Paszkiewicz, który zaczął świetnym pływaniem, ale stracił do najlepszych na rowerze. Uzyskał czas 01:06:01.

Kuriata znów najlepsza na 1/8 IM!

Dorota Bartniak i Zofia Kuriata rozpoczęły świetnie na pływaniu podczas dystansu 1/8 IM. Bartniak miała czas 00:07:26, a Kuriata 00:07:31. Na rowerze dominowała już jednak tylko dwukrotna tegoroczna zwyciężczyni zawodów Garmin Iron Triathlon. Pojechała z czasem 00:38:13, a na biegu nie dała sobie wydrzeć prowadzenia.

Zofia Kuriata zwyciężyła z czasem 01:09:53. Na 2. miejscu uplasowała się Matylda Wojakiewicz z czasem 01:11:24. Podium uzupełniła Małgorzata Łyczko, która uzyskała czas 01:18:14.

Przypomnijmy, że wcześniej Zosia Kuriata wygrała także 1/8 IM podczas zawodów w Skierniewicach oraz w Ślesinie.

Top5 kobiet na dystansie 1/8 IM

1 Zofia Kuriata 01:09:53
2 Matylda Wojakiewicz 01:11:24
3 Małgorzata Łyczko 01:18:14
4 Karolina Malinowska 01:18:41
5 Katarzyna Kalita 01:19:20

Mężczyźni 1/4 IM – Bodnar nie oddał prowadzenia!

Świetnie podczas dystansu 1/4 IM pływaniem rozpoczął Maciej Bodnar z MBC Team/Szkoła Triathlonu. Trener i zawodnik popłynął z czasem 00:12:43. Swoje prowadzenie powiększył jeszcze po jeździe na rowerze w czasie 01:01:30. Liderowania nie zamierzał oddawać podczas biegu i wygrał rywalizację z czasem 01:53:35.

Na 2. miejscu uplasował się Marcin Ławicki, który uzyskał czas 01:55:15. Na podium także Kasper Tochowicz, który uzyskał czas 01:55.19.

Maciej Bodnar zwyciezcą dystansu 1/4 IM! :fire: Garmin Iron Triathlon Syców 2022

Karola Jahnz triumfuje pośród kobiet na 1/4 IM

Dystans 1/4 IM podczas GIT Syców należał do Karoliny Jahnz. Już na pływaniu uzyskała aż 2 minuty przewagi nad kolejnymi rywalkami, a tego prowadzenie nie oddała do samego końca. Dobiegła na metę z czasem 02:11:17. Na 2. miejscu uplasowała się Emila Liputa (02:13:28), a 3. miejsce zajęła Paulina Kawka (02:29:26).

Kimmer wygrywa z dużą przewagą na 1/2 IM

Dystans 1/2 Ironman dobrze rozpoczęli Marek Rother oraz Sebastian Figarski, ale podczas jazdy na rowerze fantastycznie radzili sobie Jakub Kimmer oraz Marcin Kowalczyk. Kimmer pokonał dystans 90 km w czasie 02:11:31, a Kowalczyk był o 2 sekundy lepszy.

Kimmer podczas biegu poradził sobie zdecydowanie lepiej. Ukończył 21 km w czasie 01:18:25. Wpadł na metę z przewagą 7 minut nad kolejnym zawodnikiem. Wygrał z czasem 04:04:24. Na 2. miejscu Marcin Kowalczyk z czasem 04:13:48. Podium uzupełnił Filip Inglot, który uzyskał czas 04:21:00.