Labosport odwołuje imprezy w Grodzisku i Blachowni. Szuka nowego terminu dla Olsztyna

Niestety sprawdza się czarny scenariusz odwoływania imprez triathlonowych w Polsce z powodu pandemii COVID-19. Tym razem decyzję o przełożeniu i  odwoływaniu imprez podejmuje Labosport. Z mapy tegorocznych zawodów znikają zawody w Grodzisku Mazowieckim (Elemental Tri Series) oraz Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim w Blachowni przewidziane na koniec lipca. 

Puchar Europy ETU w Olsztynie, o którym pisaliśmy już wcześniej, prawdopodobnie odbędzie się w tym roku w innym terminie. Trwają poszukiwania daty (sierpień, wrzesień). Odwołana zostaje również impreza towarzysząca Elemental Tri Series Olsztyn, która miała odbyć się w dniach 30-31.05.2020. Organizatorzy wyszli z propozycją dla zawodników:

Propozycja nr 1:
Przenieś swój pakiet startowy do wysokości wniesionej opłaty na inną imprezę organizowaną w 2020 przez Labosport Polska.

Wciąż wierzymy, że inne imprezy (nie tylko triathlonowe), które powoli przekładamy na okres od sierpnia do grudnia jeszcze się odbędą, dlatego dajemy możliwość przeniesienia wpisowego na imprez dostępna w naszym systemie zapisów www.startlist.pl .

Propozycja nr 2:
Poproś o zwrot opłaty startowej pomniejszonej o 50% kosztów opłaty administracyjnej.

Jakie koszty wchodzą w skład opłaty administracyjnej? To koszty jakie ponieśliśmy na dotychczasową organizację wydarzenia, na które składają się m.in. koszty zatrudnienia zespołu organizacyjnego, utrzymanie biura, promocja wydarzenia, dotychczasowe zamówienia, koszty pozyskiwania zezwoleń, prace organizacyjne na miejscu wydarzenia, projekty graficzne, obsługę i usługi informatycznych i wiele, wiele innych.

Propozycja nr 3:
Wesprzyj nas w tych trudnych chwilach i pozostaw swoją opłatę startową jako datek dla organizatora.

Do tej pory przez nasze imprezy promowaliśmy liczne fundacje i cele charytatywne, ale tym razem to my potrzebujemy Waszej pomocy, po to, aby być może jeszcze w tym roku lub w kolejnym sezonie zorganizować dla Was niezapomniane sportowe wydarzenia.

Zdajemy sobie sprawę, że zmiana terminu nie każdemu będzie odpowiadała, a odwołanie imprezy nie spotka się z zadowoleniem wszystkich startujących, jednak postanowiliśmy wyjść naprzeciw zawodnikom i zaproponować jak najbardziej korzystne rozwiązanie, jakie w tym momencie jest realne do przeprowadzenia.

Powyższe propozycje obowiązuję również w przypadku odwołanych zawodów w Grodzisku i Blachowni.

Zawody Elemental Tri Series w Grodzisku Mazowieckim miały się odbyć 5 lipca. Do wyboru zawodnicy mieli jeden z trzech dystansów: olimpijski bez draftingu, sprinterski z draftingiem oraz supersprinterski bez draftingu. Imprezami towarzyszącymi miały być biegi: dla dorosłych 10K Run Series + Nordic Walking oraz biegi dla dzieci Elemental Kids. Imprezę ODWOŁANO.

Elemental Tri Series Blachownia to impreza dla amatorów i wyczynowców. Zawody w tej lokalizacji miały się odbyć w terminie 25-26 lipca 2020 r. Po raz pierwszy w Blachowni miały być zorganizowane prestiżowe Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim dla Elity, zawodników age-group oraz sztafet MIX. Imprezę ODWOŁANO.

LINK DO PEŁNEGO KOMUNIKATU ORGANIZATORÓW

Firma Filipa Szołowskiego i Marcina Florka jest organizatorem takich imprez jak: Garmin Iron Triathlon, Elemental Tri Series, Castle Triathlon Malbork, Pucharu Europy w Triathlonie i Mistrzostw Polski w Triathlonie.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,473ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane