Laura Philipp: „Wymówki sprawiają, że nie czynimy żadnych postępów”

„Najłatwiej jest wynajdować wymówki, ale zasłaniając się nimi, nie czynimy żadnych postępów”. To słowa Laury Philipp, która mimo ograniczeń m.in. zdrowotnych wygrała w zeszłą niedzielę Ironmana 70.3 w Niemczech, a teraz szykuje się do kolejnego startu, do którego dojdzie już w ten weekend.

Laura Philipp w ostatnią niedzielę zwyciężyła w zawodach Kraichgau. Niemka odniosła sukces mimo trudności, z którymi musiała sobie radzić w dniu wyścigu.

Ostatnio musiałam zmierzyć się z dodatkowymi wyzwaniami: ograniczeniami w płucach po infekcji Covid-19, brakiem treningu i startem w trakcie miesiączki, co zawsze bardzo źle wpływa na moją dyspozycję – mówi.

Mimo niesprzyjających warunków Philipp pokonała połówkę Ironmana w czasie 4:19:03, uzyskując przy tym międzyczasy: (pływanie) 26:49, (rower) 2:28:52 oraz (bieg) 1:19:20. Druga na mecie Daniela Bleymehl straciła do swojej rodaczki 3 minuty i 31 sekund.

Ukończenie tego wyścigu było dla mnie wielkim krokiem naprzód. To osiągnięcie sprawia, że jestem zmotywowana do tego, żeby wystartować ponownie – dodaje.

Wydawałoby się, że zmęczona ostatnim startem zawodniczka, która w dodatku odczuwa jeszcze skutki przebytej niedawno choroby, będzie chciała skupić się na dojściu do pełni sił i na regeneracji po ostatnich zawodach. Ona jednak szykuje się już do startu w Ironman European Championship w Hamburgu, mimo że sama przyznaje, że regeneracja po ostatnim wyścigu kosztuje ją trochę więcej sił niż zwykle.

Jest mi trudniej zregenerować się po wyścigu odbywającym się w niskiej temperaturze. Mięśnie są bardziej obolałe, a i organizm stracił trochę więcej energii – mówi.

Philipp nie jest typem sportowca, który łatwo się poddaje. Jej ogromną siłą jest mindset, dzięki któremu łatwiej jest jej pokonywać kolejne trudności.

Jestem dumna z tego, że mimo tych wszystkich przeszkód zdołałam psychicznie nad wszystkim zapanować i do tego dobrze się zaprezentować – mówi. 

Według niej kluczem do sukcesu w sporcie oraz w życiu jest dostrzeganie pozytywnych stron w każdej sytuacji i koncentrowanie się na wykonywaniu małych kroków naprzód.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,510ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane