Ławicki i Szczerbińska wygrywają górzysty Garmin Iron Radków!

Wczoraj w Górach Stołowych w Radkowie został rozegrany 3 etap cyklu Garmin Iron Triathlon 2014. Były to zdecydowanie najcięższe zawody spośród 5 imprez wchodzących w skład GIT. Zawodnicy mieli do pokonania 1,5 pętli w Zalewie Radkowskim, a temperatura wody sięgała 17 st. Rower to 2 pętle po 22,5km na szosie 100 zakrętów, a na każdej z nich podjazd 8km ze średnim nachyleniem ok. 4%. Trasa biegowa również nie należy do najłatwiejszych, bo 2 pętle składają się praktycznie z podbiegu i zbiegu z krótkim wypłaszczeniem w okolicy zalewu.

W rywalizacji mężczyzn pierwszy z wody wyszedł Mikołaj Luft (Adgar Fit Pro) wyprzedzając goniącą go grupkę w której byli m.in. Marcin Ławicki z Labosport Team i Norbert Giecewicz z Ironman C/S Polska o 20″. Po rowerze sytuacja diametralnie się zmieniła. Marcin Ławicki dojechał Mikołaja, a następnie wyprzedził go i objął prowadzenie z przewagą ok. 1 minuty, a razem z Mikołajem do T2 przyjechał Giecewicz.

 

{gallery}Radkow_2014{/gallery}

 

Na biegu Marcin Ławicki pokazał klasę i dołożył kolejną minutę nad drugim na mecie Mikołajem i niemal 3 minuty nad Giecewiczem. Wśród kobiet pierwsza z wody wyszła Anna Piorun-Grzesiak z Kalisza, a niedaleko za nią była Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon Malbork). Panie po rowerze przyjechały bardzo blisko siebie i ramię w ramię wybiegły z T2. W ostatniej konkurencji fenomenalnie spisała się również Gosia, która nie dała szans Ani i przybiegła na metę z 4 minutową przewagą. Na trzecim miejscu uplasowała się Joanna Susmanek z Adgar Fit Pro.

 

Już wkrótce na naszym portalu będziecie mogli zobaczyć film z tej najcięższej ćwiartki w Polsce! Zapraszamy również do oglądania zdjęć oraz sprawdzenia wyników, które znajdują się poniżej.

 

LINK DO ZDJĘĆ:

http://www.irontriathlon.pl/zdjecia-z-git-radkow-2014/

 

LINK DO WYNIKÓW:

http://www.irontriathlon.pl/wyniki-garmin-iron-triathlon-radkow-2014/

 

{gallery}Radkow1_2014{/gallery}

Akademia Triathlonu
Akademia Triathlonuhttps://akademiatriathlonu.pl
Największy portal o triathlonie w Polsce. Jesteśmy na bieżąco z triathlonowymi wydarzeniami w kraju i na świecie, znajdziesz również u nas porady treningowe, recenzje sprzętu czy inspirujące rozmowy.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,511ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane