Legenda Kony typuje faworytów do zwycięstwa w hawajskich MŚ

W zeszłym tygodniu czołowi zawodnicy rywalizowali podczas Collins Cup. Legenda triathlonu i MŚ na Hawajach Mark Allen uważa, że wyniki ze Słowacji pokazują jasno dwójkę faworytów Kony.

Mark Allen, wielokrotny zwycięzca Kony i uczestnik legendarnego „Iron War” uważa, że tegoroczne zawody mając dwójkę oczywistych faworytów. Są to Kristian Blummenfelt oraz Daniela Ryf.

Amerykanin opowiadał o tym w swoim najnowszym filmie na kanale. W ósmym odcinku serii „Road to Kona” zauważył, że Collins Cup w Samorin jest właściwie jednym z ostatnich wyścigów, który pokazuje, kto będzie faworytem październikowych MŚ.

– Rozpoczęło się prawdziwe odliczanie. Nie będzie już większych wyścigów, które pokazują, jak zawodnicy i zawodniczki przygotowują się i czy są w formie. Collins Cup odbywało się zaledwie tydzień temu – zdecydowanie Daniela Ryf i Kristian Blummenfelt pokazują, że są w doskonałej formie – powiedział Allen.

Czy ktoś powalczy z Danielą Ryf?

Allen podkreślił, że występ Ryf podczas Collins Cup, był o tyle znaczący, że rok temu nie poradziła sobie zbyt dobrze. W tegorocznej edycji bez problemu pokonała Florę Duffy oraz Sarę True i zdobyła dla drużyny Europy maksymalną liczbę punktów.

Podczas Collins Cup drugi i trzeci najlepszy czas uzyskały Ashleigh Gentle i Paula Findlay. Te dwie rywalki nie będą jednak w tym roku ścigały się na Hawajach. Anne Haug i Laura Phillip były z Ryf w jednej drużynie podczas zawodów w Samorin, ale obie miały znacznie gorsze czasy. Szwajcarka miała nad nimi ponad 5 minut przewagi, ale przypomnijmy, że mowa zawodniczki startowały w różnych wyścigach.

Chyba najwięcej mówi to, że dwie zawodniczki, które mają tam jakieś szanse w Ironmanie, Anne Haug i Laura Phillip były aż o 5 minut gorszy. Spełnia wszystkie warunki zwycięstwa, pokazuje doskonałą formę i z niecierpliwością czekam na jej występ – powiedział Allen.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daniela Ryf (@danielaryf)

Kristian Blummenfelt w doskonałej formie

Allen uważa, że drugim z oczywistych faworytów będzie Kristian Blummenfelt. Norweg nie miał sobie równych w Samorin i uzyskał czas 2 minuty lepszy od krajana Gustava Idena i 3 minuty lepszy od Lionela Sandersa, który za to pokazał najciekawszą walkę z Samem Longiem.

Wielokrotny mistrz z Kony zwrócił uwagę na znaczącą stratę zeszłorocznego zwycięzcy MŚ Patricka Lange’a. Niemiec przeszedł koronawirusa i na metę wbiegł z czasem aż 17 minut gorszym od Blummenfelta.

Czy poleci na Konę i jeszcze raz pokaże, że jest jednym z najlepszych? Czas pokaże – konkluduje Allen. Amerykanin zwrócił też uwagę, że w ostatnim momencie na Konę awans wywalczył Alistair Brownlee. Jest w dobrej formie, wyleczył kontuzje i na pewno będzie się liczył na Hawajach.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane