Licencja ze związku triathlonu. Jak to robią w USA

Nie ważne czy startujesz w triathlonie po raz pierwszy, czy chcesz zdobyć tytuł mistrza kraju w kategorii wiekowej – USA Triathlon oferując licencję dla triathlonistów, pracuje przez cały rok, aby zawodnik z licencją był usatysfakcjonowany i czuł przynależność do społeczności. Misją USA Triathlon jest rozwój i inspiracja społeczności triathlonu. W głównej mierze ta społeczność to amatorzy startujący w kategoriach wiekowych. Ponieważ posiadam taką licencję i właśnie ją odnawiałem, chciałem wskazać na najważniejsze aspekty związane z jej posiadaniem.

 

Po otrzymaniu przelewu, działalność związku nie kończy się na samym wysłaniu plastikowej karty. Rocznie licencję wykupuje ponad 550.000 zawodników, a koszt jednej sztuki to 50 dolarów dla dorosłych i 10 dolarów dla młodzieży. Co ciekawe dystrybucja pieniędzy ze składek nie idzie tylko na dzieci (jak to jest w Polsce), paratriathlonistów i olimpijczyków, ale o tym napiszę nieco dalej.

 

Jakie są największe korzyści z zakupu licencji dla zawodnika?

 

Po zakupie licencji automatycznie otrzymujemy prenumeratę kwartalnego magazynu USA Triathlon z darmową dostawą na cały świat. Ktoś mógłby powiedzieć, że to się nie opłaca dla samego związku, jednak USA Triathlon wkłada dużo pracy w pozyskiwanie sponsorów i partnerów, którzy reklamują się w tym magazynie i tym samym pokrywają koszty druku i wysyłki.

 

USA Triathlon tworzy ranking wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w minimum trzech zawodach w ciągu roku. W łatwy sposób możesz się porównać ze znajomymi czy współpracownikami i wiesz na jakim poziomie jesteś w danym sezonie.

 

Nabywając roczną licencję triathlonista otrzymuje liczne zniżki od 10 do 40 % u wielu partnerów USA Triathlon. Nie tylko na sprzęt triathlonowy, rowery czy pianki pływackie, ale także 25% na hotele. Z licencją można liczyć na zniżki w laboratoriach, gdzie przeprowadzane są testy i badania wydolnościowe sportowców. USA Triathlon ma umowę ze sklepem internetowym sprzedającym artykuły dla triathlonistów, gdzie automatycznie otrzymujemy bon na 20 dolarów, to więcej niż ⅓ składki rocznej.

 

Będąc członkiem USA Triathlon każda osoba ma głos w sprawach związku i triathlonu w kraju. Każdy może uczestniczyć w komisjach i zebraniach. Przy ważnych zmianach w związku głosowanie odbywa się drogą internetową i każdy może oddać swój głos.

 

Licencja oczywiście zapewnia ubezpieczenie podczas startów w zawodach sygnowanych znakiem USA Triathlon (ponad 4.300 w całym kraju)  oraz jest wymagana do startów w mistrzostwach kraju.

 

Na co przeznaczane są pieniądze ze składek?

 

24% zebranych składek przeznaczanych jest na – Serwis członkostwa i dodatkowych świadczeń licencji

16% – Serwis zawodów pod patronatem USA Triathlon

15% – Działalność operacyjną biura związku

10% – Kadra reprezentacji triathlonistów USA

9% – Pieniądze na szkolenie trenerów, sędziów i dyrektorów zawodów

6% – Marketing i Komunikacja

5% – Paratriathlon

4% – Rozwój dzieci

4% – wsparcie lokalne regionów

4% – obsługa IT

2% – zarządzanie wolontariuszami

 

Jak widać składki są tak podzielone, aby cała machina sprawnie funkcjonowała. Jeśli zabrakłoby któregoś elementu zainteresowanie licencjami mogłoby maleć. USA Triathlon wypracował sobie prestiż, dzięki któremu posiada patronat nad 4300 zawodami. Taki patronat świadczy o standardzie i jakości. Natomiast napis na plastikowej licencji PROUD ANNUAL MEMBER mówi, że jesteś dumnym posiadaczem licencji. Jak widać sprawy związku triathlonu mogą być ważne dla wszystkich triathlonistów, nie tylko dla działaczy i zrzeszonych klubów.

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Odnośnie rankingów sezonowych. Mi właśnie czegoś takiego w PL brakowało więc stworzyłem serwis w którym prowadzę m.in. aktualny ranking z polskich (i nie tylko) zawodów triathlonowych. Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam: Triftr.

  2. Od dwóch lat trenuję i posiadam podobną licencje tyle, że związku portugalskiego. Ogólnie jestem zafascynowany tutejsza organizacja triathlonu i działalnością klubów. Inny świat.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,468ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane