Liczna Reprezentacja w Sharm El Sheikh. Michał Oliwa na podium

Na Pucharze Afryki w Sharm El Sheikh (Egipt) wystartowała liczna Reprezentacja Polski. Na dystansie sprinterskim 750-20-5 wzięło udział 7 triathlonistów z naszego kraju. Podczas tego triathlonu rozgrywane były także Mistrzostwa Pan Arab, czyli krajów znajdujących się w północnej Afryce i wschodniej Azji.
Najwyżej sklasyfikowany został Michał Oliwa, który stanął na podium kategorii U23. Trzecie miejsce dało jemu 10 pozycję w kategorii Elity. W Elicie najlepiej zaprezentował się Kacper Stępniak. Kacper wywalczył 8 miejsce, a jego strata do zwycięzcy to 1 min. 14 sek. Z kolei jedyna Polka, Hanna Kaźmierczak zajęła 5 miejsce. Hanna miała 55 sekund straty do utytułowanej Ukrainki Yuliy Yelistratovej.

Komentarz postartowy Michała Oliwy:

“Puchar Kontynentalny w Afryce kończę na 10. miejscu! (Red. W kategorii Elita)

Spodziewałem się czegoś więcej… Niestety, przed startem nie chciałem narzekać, ale w trakcie podróży dopadło mnie przeziębienie. Idąc na linię startu, nie chciałem o tym myśleć. Chciałem jak zawsze dać z siebie wszystko, na co w danym momencie było mnie stać!

Ale po kolei!
Na pływaniu mieliśmy do pokonania dwie pętle, po niecałe 400m każda, w tym biegi do wody i delfinki, więc samego pływania było znacznie mniej. Po pływaniu, w boksie zameldowałem się jako drugi – zaraz po Maciek Bruździak – pływaku, który od tego roku próbuje swoich sił w triathlonie. Niestety, za nami uformowała się jedna, duża grupa – co nie było dla mnie zbyt optymistyczne.
Trasa rowerowa to 4 pętle, w tym dojazd ze strefy zmian po bardzo słabej nawierzchni. Dlatego, dziękuję Szybki-rower za zapewnienie kół i dobrych opon, które ratowały mnie przed niepotrzebnymi przygodami! Na rowerze nie mogłem znaleźć swojego miejsca, dlatego przez większość trasy trzymałem się niestety końca grupy.
Na bieg wyszedłem pełen nadziei! Wiedziałem, że z roku na rok moja forma biegowa jest coraz lepsza.
Dzisiejsza dyspozycja pozwoliła mi na zameldowanie się na 10. miejscu. Jak się okazało, zająłem też 3. miejsce w Pan Arab Championships, w kategorii U23!

Wiem, że w dniu dzisiejszym dałem z siebie wszystko i z tego jestem bardzo zadowolony! Mimo wszystko, wiem że stać mnie na dużo więcej, dlatego nie mogę się doczekać kolejnego startu!

Dziękuje Jackowi Nowakowskiemu – #Sae za dofinansowanie mojego wyjazdu!
HUUB Polska, Squeezy Polska, Compressport Polska, Szybki-rower za zapewniony sprzęt.