Lista Polaków startujących na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3

4 września 2016 roku Australia będzie gościła Mistrzostwa Świata Ironman 70.3 World Championship: Sunshine Coast. Na starcie pojawi się ponad 3.000 triathlonistów z całego świata, którzy zdobyli sloty na imprezach z serii IM. W sezonie kwalifikacyjnym takich zawodów odbyło się 85, gdzie wystartowało ponad 130.000 zawodników.

Na Słoneczne Wybrzeże w tym momencie zjeżdżają najlepsi zawodnicy, którzy będą walczyli o pulę nagród w wysokości 1 miliona złotych, wypłacaną do 10 miejsca, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Nie zabraknie takich sław jak Daniela Ryf (SUI), Sebastian Kienle (GER) czy Craig Alexander (AUS).
Miłosz Sowiński w wieku dwudziestu jeden lat zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata Australii. Jest to pierwszy Polak w historii, który tego dokonał jako zawodowy triathlonista. Jednocześnie jest najmłodszy w swojej kategorii zawodników PRO. Jego plan na Australię to znaleźć się w TOP 15. Czy tego dokona, zobaczymy już w przyszłym tygodniu.

 

Jan Frodeno (GER) aktualny mistrz świata Ironman nie wystąpi w tych mistrzostwach. Pod jego nieobecność Lionel Sanders (CAD) ma większe szanse na przypieczętowanie swoich dokonań tytułem mistrzowskim. Jednak przy tak silnej konkurencji nie będzie to proste zadanie. Wypowiedź Lionela na temat nadchodzących mistrzostw: “Wciąż czuję, że muszę pracować na to, aby zdobyć respekt i utwierdzić swoją pozycję w szeregu. Przede mną jeszcze mnóstwo pracy w wodzie i w dalszym ciągu nie wydaje mi się, że osiągnąłem swoje limity na rowerze i bieganiu. Potrzebuję jeszcze wielu lat, aby poznać swoje limity, jeżeli w ogóle one istnieją. Najtrudniejsze dla mnie będą trzy rzeczy. Zmiana czasu. W Australii jest 14 godzin różnicy od miejsca, w którym mieszkam. Do tego dochodzi bardzo długa podróż. Nie mogę przybyć zbyt wcześnie, ale też nie mogę zostać dłużej ponieważ negatywnie wpłynie to na moje przygotowania do MŚ Ironman na Hawajach. Trzecią sprawą jest pływanie w oceanie. Dla słabego pływaka, który nie wychował się blisko oceanu będzie to nie lada wyzwanie.”

 

Nasza reprezentacja liczy łącznie 40 osób w różnych kategoriach wiekowych. Z czego tylko Miłosz Sowiński wystąpi w kategorii PRO. Poniżej lista Polaków, którzy znajdują się na liście startowej:

 

Kategoria PRO
Miłosz Sowiński

 

Mężczyźni:
Kat. M 25-29
Paweł Miziarski
Sebastian Najmowicz
Paweł Stanisław Skorupa
Sergiusz Sobczyk

 

Kat. M 30-34
Krzysztof Kluge
Łukasz Lis
Mariusz Pirek
Paweł Reszke
Krzysztof Staniszewski

 

Kat. M 35-39
Rafał Buchliński

Przemysław Janik
Maciej Komorowski
Michał Kosmowski
Michał Siejakowski
Łukasz Szemelowski
Łukasz Wagemann

 

Kat. M 40-44
Rafał Herman
Janusz Lew-Mirski
Radek Pawłowski
Arkadiusz Podzewski
Mariusz Pyszyński

Marcin Rabenda

 

Kat. M 45-49
Adam Czuba
Rafał Fazan
Irek Korfini
Jacek Podoba
Wojtek Szeliga
Sławomir Szurek

 

Kat. M 50-54
Robert Krzak

 

Kat. M 55-59

Ireneusz Szpot

 

Kat. M 60-64
Antoni Grzanka

 

Kat. M 65-69
Kazimierz Sobolewski
Stanisław Zajfert

 

Kobiety:
Kat. F 18-24
Paulina Załucka

 

Kat. F 30-34
Dobrochna Mierzejewska
Magdalena Warzybok

 

Kat. F35-39
Anna Ranoszek

 

Kat. 45-49
Małgorzata Chojnacka
Iza Kuczyńska

Powiązane Artykuły

3 KOMENTARZE

  1. Ktoś mi wytłumaczy jedną rzecz? Teraz Mistrzostwa świata w Australii a za miesiąc te same Mistrzostwa świata na Hawajach? Czy tutaj dotyczą IM70.3 a tam IM140.6 ?

  2. jest jeszcze 1646 RABENDA MARCIN M40-44, któremu przez pomyłkę wpisano narodowość australijską

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,454ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Najpopularniejsze