Listy MP na dystansie sprint zamknięte! Kto zawalczy o medale?

Do końca ubiegłej niedzieli [17 lipca] zawodnicy mieli szansę na to, by dopisać swoje nazwisko do listy osób, które staną do walki o medale MP na dystansie sprinterskim. W ostatni weekend lipca młodzicy, juniorzy, młodzieżowcy, elita oraz amatorzy ścigać się będą pod Krakowem o tytuł najlepszych w naszym kraju.

W ramach cyklu Elemental Tri Series w dniach 30-31 lipca rozegrają się Mistrzostwa Polski na dystansie sprint oraz supersprint. Triathlon Kraków-Niepołomice powita wszystkich zawodników, chcących zawalczyć o jak najwyższe stopnie podium. Triathloniści wystąpią w startach indywidualnych oraz w klubowych sztafetach MIX składających się z trzech osób.

Wyłonieni zostaną najlepsi we wszystkich kategoriach

Każdy triathlonista chcący, aby kolejny krążek z imprezy mistrzowskiej trafił właśnie na jego konto, pojawi się za niecałe dwa tygodnie w miejscowości Zabierzów Bocheński koło Krakowa. To tam planowane są kolejne starty:

  • MP na dystansie supersprint dla młodzików i młodziczek [0,3-8-2 km],
  • MP na dystansie sprint dla juniorów, juniorek, U23 oraz elity kobiet i mężczyzn [0,75-20-5 km],
  • Klubowe MP Sztafet MIX dla młodzików, młodziczek, juniorów, juniorek, U23 oraz elity kobiet i mężczyzn [3 x 0,3-5-1,8 km],
  • MP na dystansie supersprint w kategoriach age-group [0,3-8-2 km].

Amatorzy wciąż mają szansę zgłosić się do rywalizacji. Zapisy są jeszcze otwarte i znajdują się na stronie startlist.pl.

Stępniak, Oliwa i Brembor – czy któryś z nich zgarnie złoty medal MP na dystansie sprint?

Jednym z wyścigów, podczas którego zapowiadają się największe emocje, jest start mężczyzn w elicie, U23 i juniorów. Patrząc na listy startowe, okazuje się bowiem, że znajdują się na niej zarówno nazwiska świeżo upieczonych medalistów z tego roku, jak i tych, którzy specjalizują się ostatnio w dłuższych dystansach.

Największymi faworytami są Michał Oliwa, Kacper Stępniak oraz Tomasz Brembor. Oliwa aktualnie jest drugim Polakiem sklasyfikowanym w światowym rankingu. Dwa lata z rzędu zdobył on mistrzostwo kraju na dystansie sprint i standard.

Stępniak w tym roku wywalczył złoto podczas MP na dystansie supersprint w Suszu. Podobnie jak Tomasz Brembor w tym sezonie jednak wybiera częściej dłuższe dystanse. Zawodnicy od wielu lat bezpośrednio rywalizują ze sobą na każdym starcie.

Pełną listę startową wyścigu MP na dystansie sprint elity mężczyzn, U23 oraz juniorów znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TEŻ: „The Crawl” w polskim wykonaniu – pamiętny finisz Kacpra Adama

Łagownik, Kotfica czy siostry Sudak – która będzie najszybsza?

Na liście zawodniczek elity, U23 i juniorek pretendentkami do medali są Zuzanna i Magdalena Sudak, Marta Łagownik oraz Paulina Kotfica. Pierwsze trzy triathlonistki [kolejność nieprzypadkowa] zajęły wszystkie stopnie podium podczas ostatnich MP na dystansie supersprint w Suszu.

Jedną z tych, która spróbuje przeszkodzić im w powtórzeniu scenariusza sprzed niecałych trzech tygodni będzie Paulina Kotfica. Aktualna rekordzistka Polski na dystansie średnim z pewnością chce sprawdzić, jak szybko potrafi ukończyć swój najkrótszy do tej pory wyścig w tym sezonie.

Lista startowa z wszystkimi nazwiskami zawodniczek startujących na MP na dystansie sprint w kategorii elity kobiet, U23 i juniorek znajduje się tutaj.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,503ObserwującyObserwuj
443SubskrybującySubskrybuj

Polecane