Long, Laundry, Kanute pośród rywali. Tomasz Szala przed dużym wyzwaniem

Interesująco zapowiada się jeden z ostatnich tegorocznych wyścigów IRONMAN na dystansie 70.3 – IRONMAN Indian Wells. Pośród zawodników jest Tomasza Szala, który powraca po kontuzji.

Ostatnie profesjonalne wyścigi tego roku mają bardzo mocne listy startowe. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku IRONMAN Indian Wells na połówce, który odbędzie się 3 grudnia. Tam pośród zawodników są między innymi Sam Long, Jackson Laundry i Ben Kanute. Będzie to także pierwszy wyścig Tomasza Szali po kontuzji.

Tomasz Szala wraca z nowym trenerem

Szala napisał jakiś czas temu w mediach społecznościowych, że sezon 2023 poszedł zupełnie nie po jego myśli. W okolicach lipca wrócił do treningów po złamaniu przeciążeniowym. Teraz trenuje pod okiem Marcina Stanglewicza seniora.

Nauczyło mnie troszkę cierpliwości i pokazało, gdzie popełniam dużo błędów. Miejmy nadzieje, że ta nauka nie pójdzie w las – pisał w październiku.

Po kilku miesiącach treningów zawodnik zdecydował się wrzucić do harmonogramu jeszcze jeden start. Wystąpi w wyścigu IRONMAN 70.3 Indian Wells, który rozgrywany jest niedaleko Palm Springs w Kalifornii.

Aktualnie lecę na zgrupowanie do Sierra Nevada gdzie przez 3 tyg. zamierzam mądrze popracować i przygotować się do ostatniego startu tego sezonu – 70.3 Indian Wells – pisał.

Long również wraca po przerwie

Jednym z przeciwników Tomasza Szali będzie Sam Long (aktualnie numer 10. rankingu PTO), który w ostatnim czasie postanowił zrobić sobie przerwę od trenowania. Profesjonalista, który parę miesięcy temu został ojcem, koncentrował się na życiu rodzinnym i regeneracji. Niedawno oświadczył się również swojej partnerce Larze Gruden.

Odpoczynek był tym, czego potrzebowałem. Zacząłem delikatnie wracać do treningów, aby zobaczyć, jak po dwóch tygodniach przerwy czuje się ciało. W przeszłości mój czas wolny obejmował dość niezdrowy typ życia jak przykładowo picie alkoholu. W tym roku wziąłem się za siebie, korzystając przy tym życia. Odpoczynek pozwolił mi zrozumieć ten sezon. Może znajdę też jakieś pomysły na cele na koniec roku? – pisał profesjonalista.

IRONMAN 70.3 Indian Wells będzie okazją do zakwalifikowania się na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 w Taupo. W tym miejscu możesz zobaczyć aktualną listę zawodników rywalizacji w Kalifornii.

Grzegorz Banaś
Grzegorz Banaś
Redaktor. Lubi Lionela Sandersa i nowinki technologiczne. Opisuje ciekawe triathlonowe historie, bo uważa, że triathlon jest wyjątkowo inspirującym sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Fan dobrej kawy i książek Jamesa S.A. Corey'a.

Powiązane Artykuły

Śledź nas

18,455FaniLubię
2,469ObserwującyObserwuj
442SubskrybującySubskrybuj

Polecane